Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Зміна юридичної адреси

11.12.2020
0 коментарів

Дане питання дуже часто турбує підприємців, особливо під час переїзду підприємства в новий офіс. Коли ви починаєте роботу на новому місці, це необхідно фіксувати. Але як змінити юридичну адресу? За яким принципом відбувається ця зміна? На ці та багато інших питань ми дамо відповіді далі в матеріалі.

З чого почати зміну юридичної адреси?

Порядок зміни юридичної адреси регулює пункт 66.3 Податкового кодексу України. Згідно з ним, у разі зміни місцезнаходження платника податків відбувається зміна адміністративно-територіальної одиниці, а також контролюючий орган, в якому платник перебуває на обліку. У зв’язку з цим, платнику необхідно знятися з обліку в попередньому місці і встати на облік в новому.

На те, щоб повідомити про зміну облікового органу, дається 10 календарних днів. Однак, це відноситься тільки до особам, які не включені до Єдиного державного реєстру. Якщо ж ви вже включені до ЄДР, про зміну юридичної адреси самостійно повідомить держреєстратор.Перерегистрация предприятий

При цьому, відразу обмовимося, що в законодавстві не фігурує таке поняття як «юридична адреса». Це скоріше загальновживаних фраза, яку в офіційних документах замінюють на «місцезнаходження юридичної особи». Так, в день, коли відбувається зміна місцезнаходження юридичної особи, про це інформуються органи статистики та податківці. Врахуйте, що, якщо ви не включені до ЄДР, вам слід самостійно представити документ, що підтверджує зміну юридичної адреси в Україні. Крім того, юрособам, які не включені до ЄДР, зобов’язані подати до податкового органу заяву в довільній формі, де вказана причина зміни юридичної адреси. За допомогою заяви можна буде отримати довідку за формою №4-ОПП.

Процедура зміни юридичної адреси

Коли всі необхідні відомості отримані, податковий орган розпочинає процедуру переведення платника податків до іншого податкового органу. Так, протягом 20 календарних днів з одного органу в інший подається відповідні повідомлення, після отримання якого контролюючий орган за новим місцем перебування бере платника на облік.

Консультація з приводу зміни юридичної адреси в Україні

Це були основні відомості, що стосуються зміни юридичної адреси в Україні. А якщо ви хочете вивчити це питання більш детально, звертайтеся до фахівців з сервісу «Зроблено». Вони допоможуть вам розібратися в деталях зміни адреси для різних категорій платників податків (наприклад, тих, хто знаходиться на спрощеній системі оподаткування). У цих аспектах є багато нюансів, про які слід пам’ятати, тому радимо ознайомитися з ними.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *