Захист інтелектуальної власності у 2021
Захист інтелектуальної власності хоч і не є занадто популярним питанням сьогодні, люди все ж потребують того, щоб отримати достовірну інформацію про це. І для того, щоб не допустити поширення неправдивої інформації, ми підготували для вас окремий матеріал, в якому розповімо про всі важливі аспекти, які стосуються захисту інтелектуальної власності в Україні.
Що потрібно знати про захист інтелектуальної власності в Україні в 2021?
Перше, що варто знати -, нікого не можуть позбавити права на інтелектуальну власність або обмежити в його здійсненні. Об’єктами права інтелектуальної власності є:
- Літературні та художні твори
- Наукові відкриття, винаходи, промислові зразки, комерційні таємниці
- Торгові марки, фонограми, компіляції даних
- фонограми, компонування інтегральних мікросхем
Також варто знати і про ті речі, на які не поширюється авторське право:
- Акти органів державної влади та місцевого управління
- Державні символи України, грошові знаки та емблеми
- Повідомлення про новини або факти, які стосуються прес-інформації.
Первинним суб’єктом завжди буде автор. Інші фізичні або юридичні особи можуть отримати авторське право на підставі договору. Якщо твір створено у співавторстві, авторське право поширюється на обох авторів. Без дозволу автора допускається цитування твори, а також використання приблизно опублікованого праці в якості ілюстрації в навчальному процесі. Термін дії права на твір спливає через 70 років після смерті автора, після чого праця може бути використаний будь-якою людиною безкоштовно.
Як захистити інтелектуальну власність в Україні?
Для захисту інтелектуальної власності в Україні, кожен має право звернутися до суду. Суд в свою чергу може винести наступні рішення:
- Запобігання порушень права інтелектуальної власності та збереження доказів про ці порушення
- Відмова у пропуску через митний кордон товарів, які імпортуються або експортуються з порушенням інтелектуальної власності
- Вилучення товарів, виготовлених або допущених в обіг з такими ж порушеннями.
- Застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання об’єкта права інтелектуальної власності.
- Публікація в ЗМІ інформації про порушення прав інтелектуальної власності
Якщо ви виявили спробу порушення прав інтелектуальної власності, варто відразу ж повідомити про це у відповідні органи. Також, якщо у вас залишилися додаткові питання щодо захисту інтелектуальної власності в Україні, можете заручитися допомогою сервісу «Зроблено». Наші фахівці дадуть відповіді на всі ваші запитання і допоможуть залагодити виниклі проблеми.
Коментарі