Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Єдиний податок 3 групи в Україні у 2021 році

29.11.2020
0 коментарів

Як ви напевно знаєте, всі підприємці, які перейшли на спрощену систему оподаткування і виплачують єдиний податок в Україні, розділені на 3 групи. І якщо раніше ми вже розглядали особливості перших двох груп, тепер настав час 3 групи єдиного податку. Підприємці-початківці, у яких немає необхідної інформації про це, можуть зіткнутися з серйозними труднощами. Тому, щоб уникнути неприємних ситуацій, ми підготували окремий матеріал, в якому розповімо про всі особливості даної групи.

Головні умови ФОП 3 групи єдиного податку в Україні у 2021 році

Насамперед відзначимо ліміт доходу для осіб, що належать до цієї групи. Починаючи з 2 квітня 2021 року він складає 7000000 гривень. Ставка становить 3% для платників ПДВ і 5% для неплатників ПДВ. Що стосується ліміту на кількість найманих працівників, то його просто немає. Це стосується як юридичних осіб, так і ФОП.

Ще одним невеликим бонусом є те, що для 3 групи єдиного податку представлений більший спектр дій і послуг, які ті можуть надавати. Це може бути продаж, оренда або оцінка майна, виробництво або продаж ювелірних та /або побутових виробів, дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння. Варто відзначити, що всі ті, хто робить подібні операції, не можуть бути платниками ПДВ.

Звіт єдиний податок 3 група

Звітність ведеться поквартально, а сам звіт необхідно здати протягом 40 днів з моменту закінчення кварталу. Що стосується термінів сплати самого податку для представників 3 групи, цю операцію потрібно проводити протягом 10 календарних днів після подання декларації за квартал. Що стосується перевищення ліміту доходу, то тут ситуація схожа з 2 групою. Якщо ви зайшли вище граничного обсягу, в наступному кварталі ви перестаєте користуватися спрощеною системою оподаткування. Ставка податку з перевищення становить 15 відсотків для фізичних осіб і подвійний обсяг для юридичних осіб.

как рассчитать единый налог для 3 группы пример
Ще одне поширене питання про 3 групу єдиного податку стосується дати отримання доходу. Цією датою вважається день надходження коштів на рахунок платника податку в грошовій формі, а також дата підписання акту прийому-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт або послуг). У випадку з 3 групою єдиного податку, дата отримання доходу – дата списання кредитної заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

У разі анулювання реєстрації, представник 3 групи зобов’язаний перейти на сплату податку за ставкою 5% або відмовитися від спрощеної системи. Для того, щоб стати платником єдиного податку в 3 групі, необхідно подати відповідну заяву. Також варто пам’ятати, що юридичні особи, які перебувають в цій категорії, не зобов’язані вести книгу обліку доходів.

 

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *