Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Єдиний податок 2 групи в 2021 році в Україні

29.11.2020
0 коментарів

Як ви знаєте, всі підприємці, які перейшли на систему єдиного податку в Україні, розподіляються на групи. Ми вже готували окремий матеріал про особливості 1 групи, специфіки нарахування податків і зобов’язань, які стоять перед підприємцями, які використовують спрощену систему оподаткування.

Що ж таке єдиний податок 2 група і скільки потрібно платити?

Тепер, настав час поговорити про єдиний податок для 2 групи у 2021 році в Україні. Це не менш важлива тема, адже вона також має досить особливостей і аспектів, про які варто знати підприємцям.

Тепер, настав час поговорити про єдиний податок для 2 групи у 2021 році в Україні. Це не менш важлива тема, адже вона також має досить особливостей і аспектів, про які варто знати підприємцям.

единый налог 2 группа

Перша відмінність, яке варто взяти до уваги – принцип нарахування податку. Якщо у випадку з 1 групою потрібно було відштовхуватися від розміру прожиткового мінімуму, то тут ми говоримо про розмір мінімальної заробітної плати, що діє на 1 січня поточного року. Ця сума не змінюється протягом року. Крім того, на єдиний податок 2 групи також впливає вид діяльності підприємця і рішення місцевих рад. Так, в 2021 році єдиний податок становив 20% від мінімальної зарплати, а саме – 944,60 грн.

Цей податок виплачується щомісяця, не пізніше 20 числа кожного місяця. Якщо термін оплати випадає на святковий або вихідний день, операцію слід робити заздалегідь.

Кому підходить ФОП 2 групи на єдиному податку?

Один з найбільш частих питань щодо єдиного податку 2 групи стосується діяльності, якою можна займатися представникам цієї категорії. Тут можна займатися продажем товарів, здавати нерухомість в оренду, вести власний бізнес, надавати клієнтам побутові послуги і навіть бути фрілансером. Під забороною знаходяться тільки ті види діяльності, які заборонені на спрощеній системі оподаткування.

Ліміт доходу, дійсний з 2 квітня по 31 грудня 2021 року, становить 5 млрд гривень. В облік доходів вносять всю готівкову і безготівкову виручку, а декларація по єдиному податку заповнюється на підставі книги обліку.

Не менш важливо також і використання реєстратора розрахункових операцій. Його потрібно використовувати, якщо річний дохід перевищив 1 мільйон гривень. В іншому випадку, вас оштрафують.

Скільки найнятих працівників може бути у ФОП 2 групи на єдиному податку?

Якщо плануєте наймати в штаб працівників, пам’ятайте, що згідно з правилами єдиного податку для 2 групи їх може бути не більше 10 осіб. У разі перевищення ліміту вас позбавлять ліцензії володаря єдиного податку.

Як бачите, тут є чимало аспектів, яких потрібно дотримуватися. І якщо у вас залишилися додаткові питання щодо єдиного податку 2 групи, можете задавати їх фахівцям сервісу «Зроблено».

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *