Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Як звільнити співробітника

03.12.2020
0 коментарів

Попри те, що це питання вкрай рідко викликає у керівників підприємств позитивні емоції, звільнення співробітника завжди має відбуватися відповідно до усіх стандартів. Це важливо, тому що якщо ви не будете мати правильно оформлених документів, чергова перевірка може завдати чимало проблем. Тому, щоб все було зроблено правильно, радимо дочитати наш матеріал до кінця, і ви дізнаєтеся, як правильно звільнити співробітника в Україні.

Як правильно звільнити співробітника?

Почнемо з того, що людина не припиняє роботу миттєво. Якщо пишеться заява про звільнення (це найприйнятніший варіант розірвання трудового договору), після цього має пройти ще два тижні, перш ніж співробітник покине підприємство або компанію. Здавалося б, все дуже просто. Проте, тут є нюанси.
Наприклад, співробітник спробує не проходити двотижневу доопрацювання. При цьому, ви отримаєте право звільнити його за прогул без поважної причини. Водночас не можна просто звільнити співробітника, якщо він про це не просив. Якщо ви все одно зробите це, він зможе відновитися на посаді через суд.

Якщо, наприклад, під час доопрацювання співробітник захворів і пробув на лікарняному до кінця двотижневого терміну, звільнення все одно відбудеться. Хвороба ніяк не перешкоджає звільненню. Також скажімо, що, якщо ви почали процес звільнення співробітника, але він передумав і вирішив залишитися, у нього є право відкликати заяву протягом 14 днів. Але не думайте, що доопрацювання – обов’язкова умова. Але якщо ви відпускаєте працівника відразу після підписання заяви, він повинен вказати причину. Це може бути:

 • Переїзд в інше місто або країну
 • Вагітність, догляд за дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю
 • Догляд за хворим членом сім’ї
 • Вихід працівника на пенсію
 • Співробітника прийняли на роботу в іншій компанії

как уволить сотрудника

Як правильно звільнити співробітника з ініціативи роботодавця?

Звільнити працівника можна також за ініціативою роботодавця. Однак, для цього повинна бути чітко сформована причина для звільнення. До них відносяться:

 • Недостатній рівень кваліфікації співробітника для займаної посади
 • Неможливість виконувати службові обов’язки за станом здоров’я.
 • Невиконання обов’язків без поважної причини
 • Прогули (відсутність на робота більше 3-х годин)
 • Знаходження на робочому місці в п’яному вигляді
 • Повернення з декретної відпустки людини, місце якого займав співробітник
 • Крадіжка майна роботодавця. У цьому випадку, у вас повинно бути підтвердження його провини.

Ви також повинні знати, що не можна звільнити працівника, який перебуває у відпустці. Якщо ФОП закривається, ви можете оформити звільнення за угодою сторін. Так, ви не будете платити додаткові податки, а співробітники – проходити двотижневе доопрацювання.

У випадку зі скороченням, обов’язково слід подати наказ про звільнення, після чого попередити працівників не пізніше ніж за два місяці до звільнення. Кожен зі співробітників зобов’язаний підписати попередження і залишити дату.

Це були основні аспекти процесу звільнення співробітника в Україні. Але якщо ви хочете торкнутися цієї теми більш детально, звертайтеся до фахівців з сервісу «Зроблено».

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *