Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Як закрити ФОП онлайн в Україні?

15.12.2020
0 коментарів

Зараз, підприємці намагаються перевести роботу в онлайн-режим. Це не тільки дозволяє безпечно працювати в період пандемії, але і дає можливість спростити більшість процесів і витрачати на них менше ресурсів. Проте, у керівників є питання щодо онлайн роботи. Наприклад, не всі знають, як правильно закрити ФОП онлайн. Якщо не виконати всіх пунктів плану, в майбутньому через це можуть виникнути проблеми, хоча людина буде думати, що все давно вирішено.

Тому, щоб ви не потрапляли в неприємні для себе ситуації та могли розв’язувати проблему, ми підготували окремий матеріал про те, як закрити ФОП онлайн в Україні.

Як закрити ФОП онлайн в Україні в 2021?

Першим кроком буде звернення до відділу з питань юридичних осіб та ФОП із заявою про закриття, яке можна заповнити за наявною у відкритому доступі формі. На розгляд цього паперу піде до трьох робочих днів.

Після цього, слід подбати про відсутність боргів. Для цього зверніться у відділення ДФС України і перевірте наявність боргу. Всі борги повинні бути погашені, враховуючи місяць, в якому ви закриваєте ФОП.

закрыть фоп онлайн

Наступний крок – звітність. Слід підготувати документацію по ЄСВ (це робиться протягом місяця). Для загальної системи оподаткування знадобиться декларація із зазначенням доходів від бізнес-діяльності за останній рік.

Якщо ви представник 3-ї групи єдиного податку, слід подавати декларації по доходах за останній три місяці. У випадку з іншими групами платників податків слід подавати річні звіти. Всі документи слід подавати своєчасно, так як за порушення термінів подачі накладається штраф.

Черговим кроком для закриття ФОП онлайн стане закриття всіх банківських рахунків, пов’язаних з ним. Ця операція здійснюється через електронний кабінет ДФС.

Аудиторська перевірка перед закриттям ФОП

Є також опція проведення аудиторської перевірки, яка, як не дивно, не є обов’язковою. Проте, якщо ви хочете уникнути неприємних ситуацій в майбутньому, радимо вам провести цю перевірку. З її допомогою ви переконаєтеся, що не упустили жоден з пунктів плану щодо закриття ФОП в Україні. Всі перераховані вище дії можна зробити в додатку «Дія». Для цього крім усього іншого прикладіть заяву з цифровим підписом і анкету з особистими даними. Якщо ви все зробили правильно, на ваш обліковий запис в додатку прийде відповідне повідомлення.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *