Як відкрити ФОП
Якщо ви вирішили розвивати свій стартап, то реєстрація ФОП – це процедура, якої уникнути не вдасться. Це найпопулярніша форма підприємництва. Нижче представлена проста інструкція, завдяки якій ви зможете без проблем оформити ФОП в найкоротші терміни.
КВЕД і податки
Першочергово слід підібрати відповідний вид діяльності, визначивши, чим ви плануєте займатися, а також систему оподаткування. Оформлення ФОП має одну велику перевагу – «спрощенка» передбачає єдиний соц. внесок і податок. Для користування цією системою підприємець повинен відповідати особливим умовам.
Відкриття ФОП в Україні неможливо:
- Організація лотерей, а також азартних ігор.
- Валютний обмін.
- Випуск, експорт або реалізація підакцизного товару.
- Добування корисних копалин, а також дорогоцінних металів.
- Фінансове посередництво та послуги аудитора.
- Управління компаніями.
- Послуги телефонного та поштового зв’язку.
- Реалізація предметів антикваріату, мистецтва.
- Гастрольна діяльність.
- Здача в оренду будівель більше 100 квадратів, виробничих площ від 300 квадратів або ділянок землі понад 0,2 гектара.
Групи платників податків
Перед тим як відкрити ФОП в Україні (2020 г.), варто ознайомитися з чотирма групами спрощенців. Різниця між ними полягає в розмірі найманої сили і доходу.
- I – до 1 млн грн. в рік без найманої праці. Роздрібна торгівля, побутові послуги. Ставка – 10% прож. мінімуму.
- II – до 5 млн грн. Співробітники – до 10 чоловік. Надання послуг, виробництво, реалізація, ресторанне господарство. Ставка – 20% прож. мінімуму.
- III – до 7 млн грн. Співробітники – будь-яку кількість. Діяльність, пов’язана з послугами і продажем. Ставка – 3% з ПДВ, 5 – без ПДВ.
- IV – сільгоспвиробництво – не менше 75% від всього доходу за минулий податковий рік. Співробітники – необмежена кількість. Фермерська діяльність сімейного типу. Ставка податку залежить від грошової оцінки землі.
Кому можна реєструвати ФОП
Відкрити ФОП може громадянин України з 18-річного віку. Варто зазначити, що стати ПП може особа в 16 років, однак для цього потрібна згода його батьків або опікунів.
Де зареєструвати ФОП?
Перед тим як відкрити ФОП, слід визначитися зі способом подачі документів. Піти можна класичним шляхом і звернутися безпосередньо до держреєстратора. А можна скористатися інтернетом або поштою відправити всі папери.
Держреєстратор
Як відкрити ФОП у держреєстратора? Спочатку заповнюється заява, розбірливо, без помарок і помилок, на реєстрацію ФОП в Україні. У ньому слід вказати ПІБ, дані паспорта, ідентифікаційний код, адреса проживання, а також КВЕД. Залишається отримати підтвердження про реєстрацію з реєстру.
Через Інтернет
Реєстрація ФОП у 2021 році через інтернет відбувається трохи по-іншому. Спочатку потрібно створити свій електронний підпис, потім на сайті https://online.minjust.gov.ua вибрати назву послуги – держреєстрація ФОП. Тепер слід заповнити електронну заяву і поставити електронний підпис. Також можна скористатися сайтом https://igov.org.ua/.
Процедура реєстрації
Як відкрити ФОП в Україні – з’ясували. Багатьох цікавить, скільки часу це займе. Заява має бути розглянуто в межах 24 годин. Скільки коштує відкрити ФОП? Перша процедура реєстрації – безкоштовна. Після схвалення відомості про держреєстрацію вносять до Єдиного реєстру.
Що робити далі
Отримавши витяг з Державного реєстру, слід стати на облік в податкову. Як зареєструвати ФОП в цьому відомстві? Необхідно вибрати групу платника податків і вказати її в заяві. Також потрібно зареєструвати прибутково-витратну книгу і отримати витяг з податкового Реєстру.
Далі питань про те, де зареєструвати ФОП, виникнути не повинно. Можете починати підприємницьку діяльність.