Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Як відкрити ФОП

01.09.2020
0 коментарів

Якщо ви вирішили розвивати свій стартап, то реєстрація ФОП – це процедура, якої уникнути не вдасться. Це найпопулярніша форма підприємництва. Нижче представлена ​​проста інструкція, завдяки якій ви зможете без проблем оформити ФОП в найкоротші терміни.

КВЕД і податки

Першочергово слід підібрати відповідний вид діяльності, визначивши, чим ви плануєте займатися, а також систему оподаткування. Оформлення ФОП має одну велику перевагу – «спрощенка» передбачає єдиний соц. внесок і податок. Для користування цією системою підприємець повинен відповідати особливим умовам.

Відкриття ФОП в Україні неможливо:

 • Організація лотерей, а також азартних ігор.
 • Валютний обмін.
 • Випуск, експорт або реалізація підакцизного товару.
 • Добування корисних копалин, а також дорогоцінних металів.
 • Фінансове посередництво та послуги аудитора.
 • Управління компаніями.
 • Послуги телефонного та поштового зв’язку.
 • Реалізація предметів антикваріату, мистецтва.
 • Гастрольна діяльність.
 • Здача в оренду будівель більше 100 квадратів, виробничих площ від 300 квадратів або ділянок землі понад 0,2 гектара.

Групи платників податків

Перед тим як відкрити ФОП в Україні (2020 г.), варто ознайомитися з чотирма групами спрощенців. Різниця між ними полягає в розмірі найманої сили і доходу.

 • I – до 1 млн грн. в рік без найманої праці. Роздрібна торгівля, побутові послуги. Ставка – 10% прож. мінімуму.
 • II – до 5 млн грн. Співробітники – до 10 чоловік. Надання послуг, виробництво, реалізація, ресторанне господарство. Ставка – 20% прож. мінімуму.
 • III – до 7 млн ​​грн. Співробітники – будь-яку кількість. Діяльність, пов’язана з послугами і продажем. Ставка – 3% з ПДВ, 5 – без ПДВ.
 • IV – сільгоспвиробництво – не менше 75% від всього доходу за минулий податковий рік. Співробітники – необмежена кількість. Фермерська діяльність сімейного типу. Ставка податку залежить від грошової оцінки землі.

Кому можна реєструвати ФОП

Відкрити ФОП може громадянин України з 18-річного віку. Варто зазначити, що стати ПП може особа в 16 років, однак для цього потрібна згода його батьків або опікунів.

Де зареєструвати ФОП?

Перед тим як відкрити ФОП, слід визначитися зі способом подачі документів. Піти можна класичним шляхом і звернутися безпосередньо до держреєстратора. А можна скористатися інтернетом або поштою відправити всі папери.

Держреєстратор

Як відкрити ФОП у держреєстратора? Спочатку заповнюється заява, розбірливо, без помарок і помилок, на реєстрацію ФОП в Україні. У ньому слід вказати ПІБ, дані паспорта, ідентифікаційний код, адреса проживання, а також КВЕД. Залишається отримати підтвердження про реєстрацію з реєстру.

Через Інтернет

Реєстрація ФОП у 2021 році через інтернет відбувається трохи по-іншому. Спочатку потрібно створити свій електронний підпис, потім на сайті https://online.minjust.gov.ua вибрати назву послуги – держреєстрація ФОП. Тепер слід заповнити електронну заяву і поставити електронний підпис. Також можна скористатися сайтом https://igov.org.ua/.

Процедура реєстрації

Як відкрити ФОП в Україні – з’ясували. Багатьох цікавить, скільки часу це займе. Заява має бути розглянуто в межах 24 годин. Скільки коштує відкрити ФОП? Перша процедура реєстрації – безкоштовна. Після схвалення відомості про держреєстрацію вносять до Єдиного реєстру.

Що робити далі

Отримавши витяг з Державного реєстру, слід стати на облік в податкову. Як зареєструвати ФОП в цьому відомстві? Необхідно вибрати групу платника податків і вказати її в заяві. Також потрібно зареєструвати прибутково-витратну книгу і отримати витяг з податкового Реєстру.

Далі питань про те, де зареєструвати ФОП, виникнути не повинно. Можете починати підприємницьку діяльність.

автор
Владислав