Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Як самому зареєструвати ТОВ в Україні

22.02.2019
0 коментарів

Більшість зареєстрованих в Україні юридичних осіб — товариства з обмеженою відповідальністю. Така форма надає безліч переваг. Збираючись відкрити бізнес, майбутні засновники вирішують: чи можливо та як зареєструвати ТОВ самому в Україні? Ця стаття надасть відповіді.

Що потрібно для створення ТОВ в Україні

Відкрити юридичну особу — нескладна процедура. Однак створення ТОВ в Україні потребує ретельної підготовки.

На підготовчому етапі визначають наступне:

 1. Засновники (один чи більше). Заснувати господарське товариство вправі юридичні та фізичні особи (резиденти та нерезиденти). Кількість засновників закон не обмежує.
 2. Назва фірми. Обирають назву, яка не зареєстрована в ЄДР. Якщо обране найменування було зайнято, але фірму вже ліквідовано, то можливо назвати нове підприємство аналогічно. Якщо виникла нагальна потреба використати назву, яка вже присутня в ЄДР, дозволяється взяти її із додаванням дозволених символів.
 3. Юридична адреса. Офіційне місце знаходження компанії вноситься до держ реєстру та використовується для зв’язку державних органів і контрагентів з ТОВ. Можлива реєстрація домашньої адреси засновника як юридичну адресу компанії. Однак під час проведення перевірок уповноважені посадові особи з’являться додому до засновника. Бажано відразу визначитися з контактною інформацією (телефон, електронна адреса).
 4. Устав. Основний документ, за яким житиме юридична особа. Можливо застосувати устав, який розроблений для конкретного підприємства, або взяти модельний варіант, затверджений Кабміном. Уставну документацію нескладно розробити самостійно, взявши за основу модельний устав.
 5. Формування уставного капіталу. Закон не обмежує мінімальну та максимальну суму, тому можливо прийняти уставний капітал розміром в 10 грн. Однак слід подумати, що розмір капіталу впливає на повагу майбутніх контрагентів. Для наповнення уставного капіталу законодавство надає 6 місяців.
 6. Обрати види економічної діяльності за КВЕД. Закон не регламентує кількість видів робочої діяльності. Тому можливо обрати 5-6 видів, один з яких стане головним.
  Обрати директора та головного бухгалтера ТОВ (якщо передбачена така посада). Директора можливо обрати з-поміж засновників, або найняти. Директор повинен мати право постійного проживання на українській території. Кандидатури директора та головного бухгалтера вносяться до реєстру податкової служби.
 7. Обрати систему оподаткування. Якщо засновники не обрали відповідну систему, ТОВ зареєструють за замовчуванням платником податків на загальних підставах, і підприємство сплачуватиме податок на прибуток. Можливо оформлення статусу платника ПДВ, а за наявності підстав — перехід на спрощене оподаткування.

Необхідна документація

Ст. 17 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” встановлює перелік документації для процедури реєстрації ТОВ Україна:

 1. Заява про державну реєстрацію за формою Ф1 (реєстраційна картка).
 2. Заява про застосування обраної системи оподаткування.
 3. Установчі документи. Устав або договір, укладений засновниками.
 4. Рішення засновників про відкриття компанії (протокол установчих зборів).
 5. Довіреність. Оформлюється при поданні реєстраційної документації третьою особою.
 6. Квитанція, що підтверджує сплату встановленого збору, згідно ст. 36 Закону.
 7. Додаткова документація. Якщо ТОВ створюється в результаті реорганізації юридичних осіб, або якщо засновником стає іноземний громадянин.

Державний реєстратор вправі вимагати додатково надати документи при виникненні потреби (наприклад, право власності на земельну ділянку тощо).

Як зареєструвати ТОВ у державного реєстратора: процедура

До того, як зареєструвати ТОВ, реєстратору подають необхідну документацію. Після подачі пакету документів доведеться зачекати 24 години. За цей час реєстратор аналізує отриману документацію. За умови відповідності законодавчим вимогам реєстратор приймає рішення зареєструвати компанію.

Новый Закон об ТОВ

Якщо надана документація не враховує повною мірою встановлені законом вимоги, держ реєстратор надає 15-денний термін для усунення недоліків засновниками. Якщо недоліки не усунуті, засновники отримують відмову.

Як відкрити ТОВ у нотаріальній конторі

Нотаріуси володіють повноваженнями державних реєстраторів та доступом до ЄДР. Реєстрація ТОВ у нотаріальній конторі економить час та спрощує процес відкриття товариства, оскільки нотаріус корегує документацію за необхідності. Однак нотаріальні послуги коштують дорожче.

Завершальний етап

Зареєструвавши товариство, засновники:

 1. Замовляють печатку з реквізитами створеного підприємства (назва, місто, код ЄДРПОУ).
 2. Відкривають рахунок у банку. Директор звертається до обраного банку з реєстраційною документацією та нотаріально завіреними підписами засновників.
 3. Підключають електронну податкову звітність. Для реєстрації фіскальних накладних потрібно укласти договір із фіскальною службою.
 4. Реєструють юридичну особу в органах статистики.

Отже, створення ТОВ під силу засновникам самостійно. Якщо у вас виникли ускладнення, що пов’язані з тим, як відкрити ТОВ в Україні, звертайтеся до компанії Goldmann Group. Професійні юристи не тільки нададуть чітку інструкцію дій, але й зможуть швидко провести реєстраційну процедуру. Пишіть у чат, заповнюйте заявку на сайті або телефонуйте. Наші співробітники зроблять усе за вас.

автор
Владислав