Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Як нараховується зарплата

02.12.2020
0 коментарів

Зарплата. Це поняття є ключовим для кожного, хто працює в компанії або підприємстві і готовий отримувати за це винагороду. Зарплата завжди нараховується згідно з трудовим договором, і її розмір завжди фіксований. І якщо досвідчені керівники знають про ці процеси все, то підприємцям-початківцям варто приділити більше часу вивченню цієї тематики, адже зарплата – невід’ємна частина економіки підприємства. Тому, якщо ви хочете знати все про те, як нараховується зарплата, продовжуйте читати наш матеріал.

Як відбувається нарахування зарплати?

Як вже говорилося раніше, працівники отримують свою винагороду в кінці місяця. При нарахуванні, береться один з двох критеріїв:

  • Місячний оклад, встановлений для одного співробітника
  • Заробітна плата, розрахована в залежності від розцінок і обсягу вироблення, ставки за годину або за робочий день, а також кількості відпрацьованих днів (годин)

Важливо: слід заздалегідь дізнатися, чи підлягає зарплата конкретного співробітника індексації. Якщо це так, цей показник слід розрахувати і надалі враховувати при нарахуванні.

Як нараховується зарплата ФОП в Україні?

Якщо говорити конкретно про те, як нараховується зарплата ФОП в Україні, слід звернутися до статті 24 Закону про сплату праці. Згідно з цим документом, зарплату слід виплачувати регулярно, не рідше ніж 2 рази на місяць. Це може бути у формі авансу (не пізніше 22 числа поточного місяця, і не пізніше 7 числа наступного місяця).

Отримання зарплати відбувається в робочий день, тому якщо день виплати припадає на вихідний, слід змістити цей термін.Как начисляется зарплата

Якщо ви вирішили виплачувати заробітну плату авансами, варто пам’ятати, що аванс повинен становити не менше 50% розміру місячного окладу. При цьому необхідно дотримуватися умова, що співробітник відпрацював усі дні в період з 1 по 15 число місяця, за який виплачується зарплата.

Консультація бухгалтера з приводу нарахування зарплати

Як бачите, в цьому аспекті роботи підприємства не так багато інформації. Проте, її варто знати досконально, адже якщо ви не будете знати, як правильно нараховується зарплата, це може привести до проблем всередині компанії. Тому, якщо у вас виникли якісь запитання, можете сміливо ставити їх фахівцям сервісу «Зроблено».

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *