Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Виведення прибутку з бізнесу в Україні 2021

20.08.2020
0 коментарів

Кожне успішне підприємство на певному етапі свого розвитку стикається з необхідністю виведення прибутку з обороту. Існує чимала кількість схем легального переведення в готівку грошових коштів, від простих до досить складних.

Найкращі способи виведення прибутку з бізнесу у 2021 році

У цій статті ми розглянемо такі з них:

  • Розрахунки між підприємствами та фізособами-підприємцями, що перебувають на фіксованому податку (ФОП на єдиному податку).
  • Виплату роялті.
  • Виплату дивідендів.

Виведення прибутку через ФОП на єдиному податку

Використання ФОП — це одна з найбільш давніх та популярних схем. Суть її полягає в тому, що з підприємцем, який працює на єдиному податку, укладаються договори, на надання деяких послуг. Але зауважте, що в такому разі ФОП повинен бути 3-ої групи. Підприємці 2-ої групи мають право надавати послуги тільки платникам єдиного податку та населенню.

способы вывода прибыли

При цьому види діяльності можуть бути різноманітними. Це — і дослідження ринку, і консалтингові послуги, і маркетинг, і юридичні послуги, і здача в оренду обладнання та приміщень. У договорі вказується необхідна сума, яку отримує ФОП. Вона ж згодом виводиться з безготівкової форми в готівкову.

З одного боку, все легально та прозоро. З іншого — з’являється зайвий інтерес податкових органів, які за дивним збігом обставин називають подібні «перевалочні пункти» конвертаційними центрами. Тому якщо через одного-двох підприємців регулярно кочують великі суми грошей за надані послуги, чекати біди, а особливо — платникам, від яких ці суми йдуть на ФОП.

Виведення прибутку шляхом виплати роялті

З роялті або оплатою так званого ноу-хау — простіше. Фактично, це плата за авторські права, торгові марки або патенти. Тобто плата за користування нематеріальними активами: підрядник надає в користування програмне забезпечення або якісь свої розробки.

Є варіант, коли власник компанії є також власником торгової марки, що використовується його бізнесом, так він отримує плату за її використання. Але питання в тому, наскільки обґрунтованим буде розмір роялті? Адже чим вище сума відрахувань, тим більше уваги з боку фіскальних органів. Крім того, якщо виявиться, що підрядник є пов’язаною особою, за це можуть прирівняти виплату роялті до роботи конвертаційного центру.

Виведення прибутку компанії через дивіденди

Дивідендний варіант — найдорожчий, але самий «білий» з точки зору податківців, у них просто немає жодних підстав його оскаржувати. Наприклад, компанія вирішує виплатити дивіденди своїм акціонерам (власникам), а, по факту, здійснює переведення в готівку. Але проблема в такому випадку — дорожнеча. До 19,5% доведеться віддати державі у формі податків. Крім того, не маючи прибутку, компанія виплачувати дивіденди не зможе. Нарахування дивідендів відбувається згідно Статуту. Варто також зазначити, що неприбуткова організація даним варіантом скористатись не зможе.

Найважливіше при виведенні прибутку — розбиратися в цьому питанні досконально. Потрібно враховувати систему оподаткування: який оборот, які види діяльності.

Чим Вам може бути корисна наша компанія?

Фахівці бухгалтерського сервісу «Зроблено» можуть надати консультацію з підбору правильної системи оподаткування. Уклавши з нами договір, Ви зможете передати бухгалтерське обслуговування на аутсорс і більше ніколи не перейматися питаннями, пов’язаними з бухобліком у Вашій компанії.

Чим ми відрізняємось від інших:Робот контролює виконання кожної бухгалтерської задачі.

1 Ви пишете завдання бухгалтеру або настає час подачі звітності
2 Робот (AMOCRM) миттєво ставить задачу бухгалтеру, а Вам повідомляє час виконання.
3 Бухгалтер виконує задачу та відправляє Вам результат.

Погодьтесь, так набагато ймовірніше, що Вашу бухгалтерську задачу буде виконано точно та вчасно

 

автор
Владислав