Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Спрощена система оподаткування в Україна 2021

29.10.2020
0 коментарів

В оподаткування України були внесені певні зміни, які вступили в силу 01.01.2016 року. Головне оновлення стосується питання спрощення системи оподаткування. Спрощена система оподаткування полягає в оптимізації та реновації механізму організації та її суб’єктів з 6-ти раніше існуючих, до 4-х груп. Підприємців ФОП розділили на 3 групи. Юр особи також діляться на 3 групи і 4 існує для сільгосп товаровиробників.

Уповноважена служба оголосила розміри головного податку – соц внеску, які увійшли в силу з 2021 року. Всі зміни, прийняті в даному рішенні, безпосередньо пов’язані з постановою річного розподілу фінансів, в якому були піддані розгляду мінімальні доходи громадян.

Що необхідно знати про ССО

Підприємець, який займається будь-якою діяльністю в Україні, в праві зробити вибір на користь двох варіантів податкових платежів:

  • Загальна система оподаткування – припускає платежі податкової суми з прибуткового бюджету. Ця система не має заборон на вигляд діяння підприємця, а також таким нюансам як – число найманих робітників і сума річного прибутку.
  • Спрощена система оподаткування – сплата податку у вигляді процентної суми від доходу, розраховується як різниця між витратами підприємства та його прибутком. Дана система введена з метою зниження податкового стягнення з підприємців, що займають нішу малого бізнесу.

Спрощена система оподаткування в Україні – механізм, покликаний змінити різні типи платежів з податку. Цей розмір вважається сталою сумою або розраховується індивідуально від розміру річного доходу.

Головний плюс даного механізму – це те, що процедура звітності також полегшена. Щоб стати підприємцем єдиного платежу необхідно мати відповідність з рядом певних, досить суворих вимог.

Позов на ФОП на спрощеній системі оподаткування приймають, з огляду на наступні критерії відповідності юрособи або фізособи:

  • громадянин України
  • відсутність заборгованостей по податках
  • дозвільний метод підприємництва
  • підходить під одну з типів відповідності єдиного податку

Суми податків з урахуванням спрощеної системи оподаткування

Всі суб’єкти, що успішно використовують ССО, діляться на 4 групи. 1 і 2 надаються тільки для фізичних засновників компаній; 3 – і фізичним і юридичним, 4 – це підприємства, які є виробником сільгосптоварів.

Податковий кодекс передбачає певні правила для кожної з груп. Розглянемо основні 3 групи. Якщо говорити про конкретні суми, які передбачає схема оподаткування 2021 року, то це:

  • ФОПи 1 групи ССО перераховують 1249,26 за один поточний період 30 або 31 день відповідно (1039,06 і ​​210,2 грн). До першої групи належать підприємці річна сума доходу яких не перевищує 300 тис грн. В основному це сфера торгівлі та обслуговування, робота без найманих працівників.
  • ФОПи 2 групи спрощеної системи оподаткування – 1983,66 (1039,06 і ​​944,6 єдиний податок). Дохід до 1,5 млн гривень за рік, це виробнича сфера, обслуговування, фудкорт та інше.
  • У третій групі спрощений податок безпосередньо залежить від суми доходу підприємця і обчислюється, як уже згадувалося по різниці, а також залежить від того – який варіант із запропонованих системою, вибере ФОП. Тут ставка ПДВ може бути 3% або 5%. Дана група підприємців може займатися будь-яким видом діяльності, не рахуючи лише виключення. Також ці ФОПи наймають будь-яку кількість персоналу.

Місцева рада може визначати індивідуальний розмір податкової ставки за видами діяльності. При цьому також важливим моментом є те, що співробітниками фірм не вважаються особи – службовці в армії та ті, хто пішли у відпустку по догляду за дитиною.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *