Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Угода про нерозголошення (NDA)

11.12.2020
0 коментарів

Угода про нерозголошення є одним з тих документів, до оформлення яких завжди варто підходити відповідально. Будучи підприємцем, ви завжди повинні пам’ятати про те, яку інформацію варто вказувати в такому документі, і за яким принципом йде його оформлення. Тому, якщо ви будете працювати з такими паперами вперше, і не хочете допускати помилок, радимо ознайомитися з нашим матеріалом на цю тему.

Що ж таке угода про нерозголошення (NDA)?

Угода про нерозголошення найчастіше укладається між сторонами, які планують договірні або трудові відносини. Якщо переходити прямо до суті, то уклавши цю угоду приймаюча сторона бере на себе зобов’язання не розголошувати третім особам інформацію, яку відкриває сторона визначає як конфіденційну. Така угода також може стати частиною основного договору – в такому випадку це буде застереження про конфіденційність.

Порушення угоди про нерозголошення конфіденційної інформації

Якщо при укладанні договірних відносин були порушені правила конфіденційності, є можливість затримати частину коштів як штраф за це саме порушення. Щоб це мало місце бути, відповідний пункт повинен бути прописаний в договорі.

Однак, якщо перенести ситуацію на трудові відносини, подібні маніпуляції з угодою про нерозголошення зробити не вийде, так як невиплата буде розцінюватися як адміністративне правопорушення. Тут, варто спиратися на пункт 3 статті 40 Кодексу Законів про Працю – «систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку».

Які нюанси з договором NDA?

Тепер, поговоримо про нюанси укладення договору про нерозголошення в Україні. Варто знати, що закордонні компанії, які мають дохід на території нашої країни, складають угоди на основі правового кодексу тієї країни, в якій базується ця сама компанія.

nda что это

Один з пунктів договору передбачає перевірку діяльності співробітника на робочому місці. Також, підписуючи угоду про нерозголошення, співробітник компанії протягом року після відходу не може працювати з компанією, яка є конкурентом його колишніх роботодавців. Загалом, угода про нерозголошення буде діяти протягом 5 років з моменту підписання його сторонами.

Складання договору про нерозголошення NDA

Якщо вам ще не доводилося працювати з подібним документом, радимо скористатися шаблонами, доступними на сайті нашого сервісу. А якщо вам потрібна більш детальна консультація з цього питання, можете сміливо звертатися до фахівців сервісу «Зроблено». Вони дадуть відповідь на всі питання і допоможуть владнати труднощі.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *