Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що вибрати: ФОП або ТОВ

07.04.2019
0 коментарів

Відкриваючи бізнес, перед підприємцем встає найважливіше питання, що вибрати: ФОП або ТОВ. Кожна з організаційно-правових форм має певні переваги та недоліки. Ця стаття допоможе розібратися в тонкощах.

В чому різниця між ТОВ і ФОП та на що потрібно звернути увагу

ФОП — фізична особа-підприємець. ТОВ — юридична особа (господарське товариство), яке засновано одним засновником або більше. Уставний капітал поділений на частки, розмір кожної з яких встановлена уставом.

“Обираючи між двома організаційними формами, необхідно визначити обсяг оборотів компанії та проаналізувати: якими видами діяльності підприємець збирається зайнятися, яких контрагентів обере для співробітництва? Відповіді підкажуть, яка форма стане найвигіднішою в конкретному випадку.”

Згідно з розповсюдженою думкою, відмінностей між ФОП та ТОВ немає, однак імідж господарського товариства — більш солідний, тому бізнесмени зупиняють вибір на ньому. Однак слід мати на увазі, що статус юридичної особи є вигідним для компаній з великим фінансовим обігом. Для дрібного бізнесу бажано оформити статус ФОП.

Закон зобов’язав приватних підприємців використовувати для індивідуалізації відкритої справи тільки власне прізвище. ТОВ обирає для компанії будь-яку назву.Что выбрать: ФЛП или ТОВ

Що простіше відкрити ФОП чи ТОВ?

Щоб розпочати бізнес, індивідуальному підприємцеві знадобиться короткий період часу та невеликий перелік документації. Можливо зареєструвати нову справу онлайн на сайті Міністерства Юстиції. Реєстрація ФОП вимагає також встати на податковий облік. Для цього доведеться особисто звернутися до податкових органів із заявою.

Для відкриття ФОП не потрібен уставний капітал, розрахунковий рахунок та печатка. Реєстрація ТОВ вимагає докласти більше зусиль та надати розширений перелік документів. Серед основних вимог — прийняти устав та визначити уставний капітал. Засновник з часткою 50% виходить з товариства за згодою інших учасників. А приватний підприємець самостійно вирішує, як бути далі: закрити бізнес або продовжити.

Переваги та недоліки ФОП

Відкриття бізнесу приватним підприємцем надає можливість легалізувати обраний вид діяльності та розраховуватися з клієнтами за допомогою готівкового або безготівкового розрахунку. Такий варіант підходить для підприємців, які працюють самостійно або тих, хто працевлаштовує до 10 найманих працівників, з річним обігом до 5 млн грн. Така форма власності є оптимальною для початку роботи та нарощування потужності бізнесу.

Переваги ФОП:

  1. Спрощена бухгалтерія. Приватний підприємець може самостійно вести бухгалтерський облік, оскільки законодавство не висуває особливих вимог.
  2. Спрощена податкова система (єдиний податок).
  3. За необхідності легко відкрити ПДВ, сплачуючи єдиний податок.
  4. Кошти на поточні витрати знімають з банківського рахунку, без складання звітності (за винятком загальної системи оподаткування).

Недолік приватного підприємництва полягає у відповідальності. За боргами бізнесу та перед державою підприємець відповідає усім майном, що йому належить.

Переваги та недоліки ТОВ

Господарське товариство реєструють в умовах налагодженого бізнесу та за наявності більше, ніж 10 співробітників. Така форма власності підходить, коли підприємець збирається розвивати відкриту справу та збільшувати обіг. Безготівковий розрахунок зручний за наявності легальних контрагентів (зареєстрованих як ФОП, а також юридичних осіб). Якщо фірма співпрацює із солідними клієнтами та контрагентами (особливо — з іноземними), реєстрація ТОВ дозволить створити імідж серйозного підприємства. Якщо планується участь у тендерах, бажаною є наявність статусу юридичної особи.

Переваги ТОВ:

  1. Великий річний обіг.
  2. Солідний імідж компанії.
  3. Більше можливостей розвивати бізнес.
  4. Відповідальність перед законом та по борговому зобов’язанню обмежується розміром уставного фонду, мінімальну суму якого закон не диктує.

Недоліки:

  1. Складне ведення бухгалтерського обліку та подання фінансової звітності. Необхідні послуги професійного бухгалтера. Податкові органи приділяють більше уваги бухгалтерії ТОВ та ретельно контролюють роботу компаній.
  2. Складніше вести діловодство, до ведення документації висуваються підвищені вимоги.
  3. Неможливо зняти з банківського рахунку гроші на поточні витрати. Скористатися прибутком можливо лише через дивіденди. Для спрощення отримання грошей також додатково відкривають ФОП та займаються подвійним оподаткуванням.
  4. Підприємство потребує додаткових витрат.
  5. За наявності 8 співробітників та більше, юридична особа зобов’язана працевлаштовувати інваліда. Невиконання цієї вимоги тягне за собою серйозні штрафні санкції.

Обираючи форму власності для майбутнього бізнесу, зважте всі “за” та “проти”. Спростити завдання можуть спеціалізовані юристи. Досвідчені співробітники компанії «ЗРОБЛЕНО» порекомендують вигідний варіант для конкретного випадку.

автор
Владислав