Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що таке ЄСВ в Україні у 2021 році

29.11.2020
0 коментарів

У тих, хто тільки починає займатися підприємницькою діяльністю, завжди виникає багато питань щодо різних аспектів майбутньої роботи. Так, однією з найбільш популярних тем для обговорення став єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Через регулярних змін в законах і правилах у людей не завжди є можливість відслідковувати тенденції та шукати достовірну інформацію з тієї чи іншої тематики. Тому, щоб у вас не виникало проблем при веденні підприємницької діяльності в цьому питанні, ми підготували окремий матеріал, з якого ви дізнаєтеся все необхідне про те, що таке ЄСВ у 2021 році в Україні.

Єдиний соціальний внесок 2021 Україна

Починаючи з 1 вересня 2021 року, даний внесок оплачують усі підприємці незалежно від системи оподаткування. Сума становить 1100 гривень, і її необхідно виплачувати кожен квартал. При цьому, внесок нараховується щомісячно, тому слід уважно стежити за своїми витратами. У цього платежу немає терміну давності, тому за будь-яке прострочення можна легко отримати пеню. Так, щоб вчасно внести оплату ЄСВ в 3 кварталі 2021 року, слід зробити це не пізніше 19 жовтня. Днем оплати буде вважатися день списання грошей з рахунку або день прийому коштів (якщо ви користувалися терміналом або проводили операцію у відділенні банку).
есв 2021 украина

Хто не платить єдиний соціальний внесок 2021 на Україні?

Окремо варто виділити категорію осіб, які звільнені від сплати ЄСВ в Україні. До них відносяться:

  • Пенсіонери за віком, а також особи, які отримують за вислугою років пенсію або соціальну допомогу.
  • Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або соціальну допомогу відповідно до законодавства.

Проте, з пенсіонерами завжди було багато спірних моментів. Органи (Податкова і Пенсійний фонд) переконані, що для звільнення необхідно як перебувати у відповідному віці, так і мати достатній страховий стаж.

Водночас, рішення Верховного Суду від 15 квітня 2014 року вказує, що не платити ЄСВ мають право тільки ті ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком. За несвоєчасну сплату на особу накладатимуть штрафні санкції. Тому, проводити оплату слід вчасно і за правильними реквізитами.

Консультація з питання єдиного соціального внеску у 2021

В цілому, це була вся важлива інформація, що стосується єдиного соціального внеску в 2021 році. Якщо ж в ході читання матеріалу у вас виникли питання, і ви хочете розібратися в якихось аспектах більш детально, можете в будь-який момент проконсультуватися з фахівцями з сервісу «Зроблено». Вони допоможуть вам розібратися з усіма деталями і уникнути непорозумінь.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *