Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що таке управлінський облік?

11.12.2020
0 коментарів

Починаючи підприємницьку діяльність, вам однозначно доведеться мати справу з безліччю документів різного формату, включаючи договори, звіти та інші папери. Серед них буде і управлінський облік. Цей тип документа не менш важливий для підприємця, і для того, щоб ви в майбутньому не зазнавали труднощів, вам варто знати все про нього. А для цього радимо ознайомитися з нашим матеріалом, з якого ви дізнаєтеся, що таке управлінський облік.

Що таке управлінський облік і для чого він потрібен?

Управлінський облік містить збір, накопичення та аналіз даних. Через нього можна дізнатися про фінансову і виробничу складову підприємства. Ця інформація використовується керівництвом для визначення завдань компанії і шляхів їх вирішення.

За складання управлінського обліку відповідає фінансова служба підприємства (це може робити фінансовий менеджер або директор). Однак, в деяких компаніях ці обов’язки виконує бухгалтер. І тут більшість припускаються помилки, прирівнюючи управлінський облік до бухгалтерського фінансового обліку. Це помилка, тому що ці документи мають достатню кількість відмінностей.

Для початку скажемо, що управлінський облік набагато ширше, ніж фінансовий облік. УО розглядає якісні характеристики об’єктів обліку діяльності підприємства, в той час як фінансовий облік – кількісну сторону. У фінансових звітах міститься інформація про витрату коштів підприємства, заборгованості, бюджетних і позабюджетних платежів.

Аби зробити цей блок більш лаконічним і зрозумілим, виділимо основні завдання управлінського обліку на підприємстві:

  • Розрахунок собівартості, облік і планування витрат звітного періоду, витрат на вкладення та інвестиції
  • Аналіз і контроль витрат по всіх можливих напрямах
  • Облік і аналіз результатів діяльності по підрозділах і центрам діяльності

Ведення управлінського обліку не є обов’язковим для підприємства, однак дозволяє спростити процес прийняття ключових рішень і розрахунку деяких даних. Дуже часто, для ведення обліку використовують програми, в яких вже є шаблони документів.

Ведення управлінського обліку в Києві і по всій Україні?

А якщо ви хочете отримати більш детальну інформацію про деякі аспекти ведення даного обліку або ж бажаєте замовити цю послугу з підключенням фахівця, звертайтеся в сервіс «Зроблено». Тут вам нададуть всю необхідну інформацію і допоможуть у веденні обліку.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *