Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що таке цифровий підпис?

18.11.2020
0 коментарів

Працюючи з документацією в електронному вигляді, вам напевно доведеться зіткнутися з таким явищем як електронний підпис. Багато починаючі підприємці часто задають питання щодо юридичної сили такого підпису і її про те, чи можна вважати її повноцінною альтернативою класичній підписи на паперових документах. І для того, щоб відповісти на всі питання і не допустити дезінформації, радимо прочитати матеріал від бухгалтерського сервісу «Зроблено».

Що таке електронний цифровий підпис (ЕЦП)?

Відразу скажемо, що єдиного чіткого визначення того, що таке електронна або цифровий підпис немає. Тому ми розглянемо всі доступні нам формулювання і дамо їх коротку характеристику.

1) Електронно-числовий підпис – окремий вид підпису, яка може використовуватися відповідно до 3 частини статті 207 ЦК. Проте, в законодавстві немає жодної правової норми, яка могла б регламентувати порядок її використання.

2) Цифровий підпис (частина 7 статті 5 Закону про ЕПЦ) може застосовуватися в банківській сфері. Її порядок визначається НБУ, але регулювання на законодавчому рівні немає.

3) Згідно зі статтею 6 Закону про електронні документи, під електронним підписом розуміють дані в електронній формі, які додаються або пов’язані з іншими електронними даними і використовуються для ідентифікації особи. Це – обов’язковий реквізит електронного документа, і її накладення завершує створення подібного документа. Однак, цей символ не прирівнюється за юридичною силою до власноручного підпису, в слідстві чого не може використовуватися учасниками цивільних відносин для підписання електронних документів.

4) Електронний цифровий підпис – сукупність даних, перетворених з електронного документа і допомагає ідентифікувати особистість підписалась (стаття 1.11 Закону про платіжні системи). Такий підпис в свою чергу є обов’язковою для електронних документів і за юридичною силою прирівнюється до паперової підпису.

5) Електронний цифровий підпис (частина 3 статті 1 Закону про ЕПЦ) – вид електронного підпису, яка дає можливість ідентифікувати підписувача і доповнює набір електронних даних.

Через те, що електронний підпис не регулюється правовими нормами законодавства України, можна стверджувати про те, що вона не є повноцінним замінником особистого підпису. В цілому ж, практика використання цифрових підписів досить популярна, особливо під час роботи в віддаленому форматі. Ну а якщо у вас залишилися інші питання щодо цифрових електронних підписів, можете задавати їх нашим фахівцям.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *