Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

РРО для ФОП

15.12.2020
0 коментарів

Значну роль в діяльності підприємця грає РРО (реєстратор розрахункових операцій). З його допомогою, як можна здогадатися з назви, можна проводити розрахункові операції та реєструвати факт їх проведення. Це може бути як продаж \ покупка товарів, так і процес надання послуг. Його використовують, коли реалізація відбувається за готівку. Однак у підприємців-початківців може бути недостатньо інформації щодо цього пристрою та особливостей його застосування. Тому, щоб прояснити всі деталі, ми підготували окремий текст по цій темі.

Що ж таке РРО?

Відразу варто сказати, що РРО – загальне поняття, до якого можна віднести відразу кілька типів пристроїв. Серед найбільш часто використовуваних:

 • Електронний контрольно-касовий апарат
 • Електронний контрольно-касовий реєстратор
 • Комп’ютерно-касова система
 • Електронний таксометр
 • Автомат для продажу товарів і \ або послуг

Фізичні особи-підприємці повинні використовувати РРО у випадках, коли прийом готівкових коштів відбувається особисто в руки. Особи, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, тільки починають використовувати цей апарат у своїй діяльності (зобов’язані використовувати тільки представники 2 і 3 групи).

Реєстрація РРО для підприємства в Україні

Цей процес складається з декількох послідовних кроків. Так, вибравши і отримавши відповідний тип пристрою, відповідальний працівник подає до податкового органу письмову заяву, вказавши область застосування і повну інформацію про РРО. Далі, протягом двох днів після подачі працівник ГНФС приймає рішення про реєстрацію об’єкта. При позитивному результаті суб’єкт господарювання отримує довідку про резервування фіскального номера РРО.

Ця довідка буде діяти 5 робочих днів, і за цей час необхідно ввести РРО в експлуатацію. Для цього слід перевести його у фіскальний режим роботи, внести фіскальний номер до фіскальної пам’яті, а також опломбувати РРО в центрі сервісного обслуговування.

кассовый аппарат для фоп

Далі слід заповнення акту введення РРО в експлуатацію в трьох примірниках. Один з них передається до органу ГНФС, в якому раніше проводилася реєстрація. Коли документ отриманий, посадова особа виписує реєстраційне посвідчення, номер якого збігається з фіскальним номером РРО.

Які документи потрібні для реєстрації РРО в Україні?

Як бачите, в реєстрації немає нічого складного. Варто лише чітко слідувати всім зазначеним крокам, і незабаром ви зможете без проблем використовувати РРО. Також, нижче ми докладаємо повний перелік документів, необхідний для реєстрації:

 • Заява в довільній формі
 • Копія реєстрації про державну реєстрацію суб’єкта
 • Документ, що підтверджує факт покупки або отримання РРО
 • Формуляр на РРО
 • Дозвіл місцевого органу виконавчої влади на розміщення господарської одиниці
 • Ліцензія на здійснення перевезень пасажирів або багажу (якщо суб’єкт займається даним видом діяльності

При розрахунку за допомогою РРО на підприємстві покупець обов’язково повинен отримувати чек, накладну або інший документ, який підтверджує факт покупки.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *