Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Розробка статутних документів

01.09.2020
0 коментарів

Реєстрація будь-якого підприємства, некомерційної благодійної організації або адвокатського бюро тягне за собою підготовку необхідних установчих документів, в яких зібрана вся інформація про нову компанію. Статутні документи відіграють важливу роль в здійсненні діяльності.

Що таке статутні документи?

Для всіх юридичних осіб установчі документи є головною підставою для надання власних послуг. Залежно від організаційно-правової форми, перелік документів може змінюватися. Також вони визначають в подальшому правовий статус і сферу діяльності компанії. Статутні документи в Україні відіграють особливу роль, так як без них буде неможливо отримання ліцензії, сертифікатів різного виду або відкриття рахунку в будь-якому банку. Саме тому для керівника важливо зробити документи і при необхідності подавати в управлінські органи.

Список статутних документів ТОВ включає:

  • Статут підприємства, де прописані назва, основні функції створеної компанії, сфера її впливу в рамках Закону України.
  • Протокол зборів, що підтверджує рішення всіх засновників створити дану організацію.
  • Наказ про призначення керівника, відповідальної особи, хто буде в майбутньому представляти організацію.
  • Установчий договір складають всі учасники, які входять в засновницький склад. Кожен з них вносить власну частку в розвиток. Саме цей пункт необхідно прописати в договорі, а також повноваження та ступінь відповідальності кожного із засновників.
  • Призначення головного бухгалтера у вигляді наказу.
  • Офіційна виписка з держреєстру і реєстраційний номер.
    Зазначена адреса і місце знаходження організації (договір на оренду приміщення).
  • Ідентифікаційний номер компанії для сплати податків.
  • Код статистики.

Процес підготовки документів

Відповідно до Закону України «Про господарські товариства» статутні документи слід підготувати акціонерним організаціям, товариствам з обмеженою відповідальністю (ТОВ) і додатковою відповідальністю. Ці компанії створюються і діють тільки на підставі статуту. Всі офіційні папери повинні бути підписані учасниками товариства і завірені нотаріусом.

У період здійснення поточної діяльності, в статут компанії можна вносити зміни. Подібні корективи вноситимуться як окремий додаток або статутний документ викладається в новій редакції. Рішення про внесення змін також підписується всіма учасниками (засновниками) або уповноваженими особами, які діють на основі довіреності.

Важливо при підготовці враховувати особливості і нюанси для кожної окремої сфери діяльності підприємства, які прописані в державному законі. На основі обраної організаційно-правової форми залежатимуть вимоги законодавства до списку документів. Краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцем або надати оформлення пакету статутних документів ТОВ що спеціалізується компанії з подібними послугами.

Компанія «Зроблено» включає бухгалтерський сервіс та юридичні послуги. Команда професійних фахівців, які знають всі нюанси і особливості підготовки статутних документів в Україні. Ми готуємо пакет документів в найкоротші терміни і згідно з державним законом, враховуючи обрану форму здійснення діяльності. Сервіс «Зроблено» самостійно проводить розробку статутних документів на вищому рівні, якісно оформляє офіційні папери за доступну і вигідну вартість.

автор
Владислав