Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Реєстрація платником ПДВ

02.12.2020
0 коментарів

ПДВ (податок на додану вартість) є одним з найбільш важливих серед всіх типів податків. Більшість осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, є платниками ПДВ. Однак, не дивлячись на його важливість, багато людей не до кінця розуміють важливість даного платежу. Тому, щоб відповісти на популярні питання і дати підприємцям чітке розуміння ситуації, ми підготували окремий матеріал. З нього ви дізнаєтеся, навіщо реєструвати ПДВ і чому це так важливо.

Реєстрація платником ПДВ у 2021, що потрібно знати

Перш за все, варто розібратися, хто саме може вважатися платником ПДВ (так, ними можуть бути не всі). До тих, хто зобов’язаний виплачувати податок на додану вартість, відносяться:

  • Фізичні та юридичні особи, які перебувають на системі єдиного податку і працюють за ставками 3% і 5%. Ті, хто раніше був на ставці в 5% і перейшов на ставку в 3%, також належать до цієї категорії.
  • Імпортери
  • Постійні представництва
  • Інвестори відповідно до угоди про розподіл продукції, на яких відповідно до цієї угоди покладається ведення ПДВ-обліку

Всі ті, хто не підпадає під перераховані вище критерії, не можуть бути платниками ПДВ.Тепер скажемо про те, коли особа зобов’язана зареєструватися платником ПДВ. Це відбувається в тому випадку, якщо обсяг ПДВ-операцій протягом календарного року вище 1 мільйона гривень. Під це правило не підпадають платники єдиного податку 1, 2 і 3 групи. Ви можете зробити реєстрацію ПДВ, тільки якщо ставитеся до 3 групі та вибираєте ставку 3%.

регистрация плательщиком ндс

Що стосується самої реєстрації, то для її проведення необхідно подати заяву. Це слід робити не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу в 1 мільйон. Офіційно платником ПДВ стають з моменту, коли запис про особу вноситься до реєстру платників ПДВ. У разі несвоєчасного подання заяви та, як наслідок, нереєстрації платника ПДВ, особа зобов’язана виплатити штраф у розмірі 25% від суми визначеного фіскалами ПДВ зобов’язання. Тому, радимо вам не ігнорувати правила і терміни реєстрації та проводити всі операції вчасно.

Консультація по реєстрації платником ПДВ 2021 Україна

Ну а якщо у вас залишилися додаткові питання по цій темі, і ви хочете більш детально розібратися в питанні реєстрації платників ПДВ в Україні, скористайтеся послугами сервісу «Зроблено». Наші фахівці дадуть відповідь на всі питання, які виникли та допоможуть розв’язати проблеми.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *