Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Реєстрація некомерційної організації

01.09.2020
0 коментарів

Громадська діяльність на сьогоднішній день є популярною і поширеною сферою, яка активно продовжує розвиватися. Для того, щоб реалізувати всі благодійні проекти і плани, необхідно пройти реєстрацію некомерційної діяльності.

Що це таке реєстрація громадської організації? Визначення поняття

Реєстрація громадської організації в Україні – це створення юридичної компанії, основною метою якої є неприбутковий дохід, а надання послуг, консультацій в рамках соціальної громадськості. Важливо, щоб подібні завдання не суперечили чинному державному закону.

До основних видів діяльності відносяться:

  • Благодійність.
  • Фонди для проведення освітніх або просвітницьких заходів.
  • Культурні або релігійні програми.

Спочатку слід визначити мету створення такої організації, список завдань, які виконуватиме компанія некомерційної діяльності.

Основні умови при реєстрації громадської організації

Процес включає кілька головних пунктів, що визначають статус та сферу впливу даної компанії:

  • Відповідальна особа, яка буде реалізовувати поставлені цілі і права, використовувати державні пільги при можливості;
  • Неотримання грошового прибутку;
  • Якщо дохід все-таки надходить, необхідно розподілити його між засновниками організації;
  • Наявність статутних документів, де прописана сфера діяльності і рід занять компанії. Необхідно вказати найменування та адресу, засновників, статутний капітал, органи управління і основний напрямок діяльності.

Недотримання цих умов веде за собою наслідки і претензії з боку податкової служби, а також, втрату поточного статусу громадської організації.

Процедура реєстрації громадської організації в Україні

В Україні є можливість провести реєстрацію громадських організацій для різних фондів, спілок і об’єднань, компанію з релігійних питань або під соціальні проекти. Після визначення основної мети і сфери діяльності слід починати підготовку відповідних документів. Краще для цього етапу залучити фахівців, так як процедура містить нюанси і вимагає професійного підходу.

Список включає крім основних документів, кілька додаткових паперів для проходження реєстрації громадської організації. Одним з головних вважається статут, в якому міститься вся важлива інформація про компанію. Рекомендується уважно збирати документи, щоб не упустити деталі, включаючи отримання виписки з ЄДР, постанова на облік в ДФС і в фондах. Це допоможе швидко і ефективно пройти наступні етапи.

Реєстрація благодійної організації здійснюється територіальним органом юстиції в Україні. Відповідно до закону, є можливість вибрати статус юридичної особи або нього. Однак, більшість компаній вважає за краще використовувати юрособи для отримання широких переваг. При цьому, реєстрація без юрособи буде більш простий при оформленні.

Бухгалтерський сервіс «Зроблено» крім бухгалтерського супроводу надає юридичні послуги. Наша команда включає кращих фахівців в даній сфері. Реєстрація релігійної організації і будь-якої іншої некомерційної компанії з нами проходить легко, доступно і зрозуміло для кожного клієнта.

Щоб правильно пройти цей процес без помилок і повторної подачі, краще здійснювати реєстрацію разом з фахівцем. Компанія «Зроблено» допомагає за короткий проміжок часу створити благодійну організацію, яка зможе в майбутньому реалізувати багато добрих справ.

автор
Владислав