Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Реєстрація ФОП онлайн

01.09.2020
0 коментарів

Процедура реєстрації ФОП в режимі онлайн в Україні починається з вибору системи оподаткування. Слідом за цим фізособі присвоюється код КВЕД.

Радять вказувати не один, а відразу кілька видів економічної діяльності, щоб в найближчому майбутньому уникнути необхідності проходити повторну процедуру реєстрації, якщо планується розширення сфери діяльності бізнесу.

Найчастіше ФОП веде підприємницьку діяльність, до якої застосовується податковий режим зі зниженим податковим навантаженням. Покладаючись на особливості роботи за спрощеною системою оподаткування, фізособа стає платником ЄП та ЄСВ.

Якщо фізична особа планує відкрити ФОП в Україні, то вводиться заборона на організацію азартних ігор, обміну валют, видобуток дорогоцінних металів, продаж підакцизних товарів. На додаток до цього, заборонено займатися аудитом і продажем предметів мистецтва, виступати в ролі фінансового посередника і т.д., про що зазначається в податковому законодавстві країни.

Особливості оформлення ФОП онлайн

Хто може зареєструвати ФОП онлайн в Україні? Перш за все, мова йде про фізичних осіб, які вже вважаються повнолітніми. Іноді виникає необхідність в оформленні ФОП на підлітків, що передбачено законодавством країни, і стосується дітей у віці 16 років і старше. У такому випадку потрібно нотаріально завірений дозвіл від батьків або ж опікунів.

Звичайно, є прихильники більш традиційного і зрозумілого дорослому поколінню способу реєстрації ФОП, який передбачає звернення до фахівців, в сферу компетенції яких входить надання послуг, пов’язаних з державною реєстрацією фізосіб.

Найбільш зручний і широко використовуваний спосіб серед фізичних осіб – реєстрація ФОП онлайн через сервіс Міністерства юстиції або Порталу державних послуг. Крім цього, можна відправити пакет документів через поштове відділення в Центр надання адміністративних послуг.

Як відкрити ФОП онлайн? 

Реєстрація ФОП онлайн у 2021 році починається з відвідин сайту Онлайн Будинку юстиції (Онлайн Дім юстиції) або Порталу державних послуг (Портал державних послуг).

Щоб оформити ФОП онлайн, потрібно мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). Складнощів з її отриманням виникнути не повинно, через те, що досить зареєструватися на сайті Дому юстиції, вибравши послугу, яка цікавить. Потім користувач переходить до заповнення стандартної форми заяви.

Перед початком онлайн реєстрації ФОП на сайті Дому юстиції або Порталі державних послуг радимо звернутися за консультацією до фахівців бухгалтерського сервісу Зроблено, щоб уникнути помилок при внесенні даних в стандартну форму для реєстрації.

Якщо фізособа оформляє ФОП вперше, то процедура буде доступна абсолютно безкоштовно. Термін розгляду офіційної заяви становить 24 години з моменту відправки. Якщо процедура пройшла успішно, вносяться дані про реєстрацію в ЄДР. Наступний етап – отримання підтвердження про внесення до ЄДР та постановка на облік у податкових органах за місцем реєстрації.

В податкових органах реєструється Книга доходів і витрат, незалежно від обраної системи оподаткування. Відкриття рахунку в банку не є обов’язковою. Витяг з реєстру платників ЄП підтверджує той факт, що фізособа має право на здійснення підприємницької діяльності.

автор
Владислав