Реєстрація адвокатського об’єднання
Закон України передбачає самостійну діяльність фізичних осіб в адвокатській сфері. З цього випливає, що кожен адвокат, який отримав ліцензію, має право займатися своєю діяльністю в індивідуальному порядку і відкрити адвокатське бюро.
Що таке адвокатське об’єднання?
Це створення організації, юридичної особи, і включає в себе двох або більше адвокатів (учасників). Всі дії вони здійснюють в рамках статутних документів. Реєстрація адвокатського об’єднання в Україні проходить відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб (підприємців) і громадських організацій.
Головні особливості та нюанси прописані в пункті «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Адвокатське об’єднання відноситься до некомерційної організації. Адвокат як самостійна особа здійснює незалежну професійну діяльність в рамках закону, яка класифікується як підприємницька.
Є можливість оформити:
- бюро
- колегію
- фірму
- контору
Всі види адвокатських об’єднань є юридичними особами з особливими перевагами, так як вважаються організаційною формою діяльності в сфері адвокатури. В основному, адвокатські об’єднання мають однаковий правовий статус, мета, предмет і вид діяльності. Відмінності будуть тільки в складі засновників. Адвокат може бути єдиним засновником адвокатського бюро.
Основною функцією подібного об’єднання є ефективне забезпечення захисту фізичної особи від звинувачень, надання правової допомоги при розгляді справ в суді або інших державних органах. Адвокатське об’єднання – це організація, створена з добровільної ініціативи і покликана здійснювати захист права і свободи громадян.
Процес реєстрації адвокатського об’єднання
Реєстрація адвокатського об’єднання складається з декількох етапів. Основним пунктом для початку реєстрації буде підготовка відповідних документів. В обов’язковому порядку необхідно надати:
- Заява з підписами засновників.
- Підписаний статут організації.
- Установчий договір або протокол загальних зборів адвокатів.
- Дані про повний склад, кількості засновників адвокатського об’єднання (ПІБ всіх учасників, дати народження та місце постійного проживання).
- Завірену нотаріусом копію свідоцтва про право проводити адвокатську діяльність на території даної держави.
- Документ, що підтверджує оплату за реєстрацію.
- Найменування і вказану адресу організації.
Процес реєстрації погоджує Міністерство Юстиції України. Адвокатське об’єднання, після офіційного оформлення має право відкрити власний баланс, рахунок в банку, зробити печатку, штамп, іменні бланки. Крім того, організація отримує виписку з державного реєстру про державну реєстрацію, опис, протокол про створення адвокатського об’єднання, наказ про призначення керівника, довідку з управління статистики, електронний варіант всіх статутних документів.
Компанія «Зроблено» надає послуги з реєстрації адвокатського об’єднання в Україні. Професійні фахівці спеціалізуються на якісному і швидкому створенні організації, враховуючи всі особливості та нюанси державного закону. Щоб ефективно реалізовувати власну діяльність, важливо діяти в рамках діяльності організації. Наша команда «Зроблено» допоможе в найкоротші терміни зареєструвати компанію і отримати доступ для надання власних адвокатських послуг.