Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Податок на прибуток

03.12.2020
0 коментарів

Якщо ви тільки починаєте займатися підприємницькою діяльністю, вам слід знати, що для всіх видів засобів, в тому числі та для прибутку, існує окремий вид податку. Податок на прибуток – це складна юридична категорія, яка застосовується до підприємств і юридичних осіб. Крім цього, є окрема категорія прибутку, що оподатковується, а саме – дохід. Для кожної з цих категорій передбачені окремі формули розрахунку, база і відрахування. І якщо ви ще не встигли досконально вивчити питання, що стосується податку на прибуток, рекомендуємо ознайомитися з нашим матеріалом.

Як розрахувати податок на прибуток в Україні?

Цей вид податку сплачують всі особи, визначені в Податковому Кодексі. Якщо ж суб’єкт не вказано в переліку документів, він не оплачує податок на прибуток. До податкового права не застосовується правило спільності, і здійснювати оплату повинні все, крім окремих категорій осіб, а саме:

  • Суб’єкти господарської діяльності
  • Керівники фондів, які проводять будь-які операції з нерухомістю
  • Іноземні компанії, які отримують дохід в Україні
  • Постійні представництва іноземних компаній, що мають дохід в Україні
  • Податкові агенти
  • Фізичні особи (резиденти та нерезиденти)

Крім цього, є окрема категорія, на представників яких не поширюється оподаткування. Сюди входять:

  • Благодійні фонди
  • Бюджетні організації
  • Політичні партії
  • Культурні, наукові та творчі громадські організації

Тепер варто відразу визначитися з тим, з яких саме коштів буде збиратися податок на прибуток. Прибуток – гроші, отримані від підприємницької діяльності за вирахуванням витрат (постійних і випадкових). І тут є ряд нюансів.

как рассчитать налог на прибыль

Декларація податок на прибуток приклад заповнення

Наприклад, фізичні особи, які не є підприємцями, отримують дохід. Тут не враховується плата за харчування, дорогу та інші потрібні, які могли б перетворити це в прибуток.

Але, наприклад юридичні особи та підприємства отримують тільки прибуток, якщо їх діяльність не пов’язана з товарообігом. Проте, в цьому випадку податок буде розраховуватися як від чистого прибутку, так і від доходу. Все буде залежати від конкретних умов і збору.

Це була основна інформація, що стосується податку на прибуток в Україні в 2021 році. Якщо ж ви хочете отримати більш детальні відомості по цій темі, можете звертатися за допомогою до наших фахівців в сервіс «Зроблено».

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *