Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Організація ведення обліку

21.08.2020
0 коментарів

У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання:

Хто відповідає за організацію бухгалтерського обліку на підприємстві?
Що таке облікова політика?
Які існують форми організації ведення бухгалтерського обліку?

Розглянемо питання організації ведення обліку. Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з моменту реєстрації та до ліквідації. Тому, після того, як усі реєстраційні процедури було завершено, необхідно вирішити, яким чином вести бухоблік.

Існує кілька основних правил, затверджених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Ведення бухгалтерського обліку — це дуже важливий аспект існування будь-якої компанії. Тому правильна його організація є запорукою ефективної та прибуткової діяльності.

Хто відповідає за організацію бухгалтерського обліку на підприємстві?

Власник або уповноважена ним особа, відповідають за організацію бухобліку на підприємстві. Тобто саме Ви як власник або самостійно організовуєте бухоблік, забезпечуючи фіксування всіх господарських операцій у первинних документах, збереження документів, регістрів, або уповноважуєте на це посадову особу.

Що таке облікова політика?

учетная политикаОрганізація бухгалтерського обліку на підприємстві включає самостійне визначення підприємством облікової політики на підставі національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів з бухобліку. Облікова політика — це сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності.

 

Для визначення облікової політики на підприємстві в розпорядчому документі (Наказі) слід вказувати:

  • принципи, методи та процедури, які підприємство буде використовувати для ведення бухобліку, складання і подання фінзвітності, щодо яких нормативно-правовими актами з бухгалтерського обліку передбачено більш ніж один варіант;
  • попередні оцінки, що їх буде застосовувати підприємство з метою розподілу витрат між відповідними звітними періодами.

Таким чином, основне завдання Наказу про облікову політику — це врегулювання питань, щодо яких існує свобода вибору. Тобто не потрібно дублювати абсолютно всі облікові правила. Грамотно складений наказ повинен бути лаконічним, з чітким переліком показників, методів і принципів обліку, які підприємство вибирає на власний розсуд.

Які існують форми організації ведення бухгалтерського обліку?

Для забезпечення ведення бухобліку підприємство самостійно обирає форму його організації. Існують такі варіанти:

  • Власник або керівник веде бухоблік і складає звітність самостійно.
  • На підприємстві вводиться посада бухгалтера або створюється бухгалтерська служба на чолі з головним бухгалтером.
  • Укладається договір зі спеціалістом з бухобліку, який зареєстрований як підприємець та здійснює підприємницьку діяльність без створення юрособи.
  • Укладається договір з аутсорсинговою компанією, що є суб’єктом підприємницької діяльності, та здійснює діяльність у сфері бухобліку/аудиторської діяльності.

Явними недоліками перших трьох варіантів будуть всім відомий «людський фактор»: лікарняні, відпустки, декрет. Не уникнути і додаткових витрат на організацію робочого місця або погодинну оплату без гарантії результату, а також залучення вузьких фахівців в разі виникнення складних питань і ситуацій.

Четвертий варіант — найбільш оптимальний. Ви платите фіксовану абонплату, отримуючи не просто бухгалтера, але й доступ до численного штату висококваліфікованих фахівців. Аутсорсингова компанія бере всі витрати на утримання бухгалтера на себе, несе повну відповідальність за виконану роботу і орієнтується на результат.

Нагадуємо, що у наступних статтях ми допоможемо розібратися з такими питаннями:

Чим Вам може бути корисна наша компанія?

Фахівці Бухгалтерського сервісу «Зроблено» можуть надати консультацію з організації ведення обліку. Уклавши з нами договір, Ви зможете передати бухгалтерське обслуговування на аутсорс і більше ніколи не перейматися питаннями, пов’язаними з бухобліком у Вашій компанії.

Чим ми відрізняємось від інших:
Робот контролює виконання кожної бухгалтерської задачі.

1 Ви пишете завдання бухгалтеру або настає час подачі звітності
2 Робот (AMOCRM) миттєво ставить задачу бухгалтеру, а Вам повідомляє час виконання.
3 Бухгалтер виконує задачу та відправляє Вам результат.

Погодьтесь, так набагато ймовірніше, що Вашу бухгалтерську задачу буде виконано точно та вчасно

автор
Владислав