Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Облік операцій РРО

01.09.2020
0 коментарів

РРО – це спеціальний пристрій і відповідне технічне забезпечення, яке допомагає реалізувати фіскальні функції. Він використовується для здійснення реєстрації різних фінансових операцій при продажу різних товарів, реалізації валюти, а також для того, щоб вести облік товарів і послуг, які продає компанія.

РРО містить касові апарати конкретних типів, касові реєстратори, таксометри, спеціальні комп’ютерні системи, а також автомати, які продають товари.

Для того, щоб визначити особливості розрахунку податку на прибуток з операцій, які пов’язані із застосуванням РРО, в першу чергу необхідно визначити, де і як ведеться даний актив в податковому обліку.

Як правило, касовий апарат відносять до основних засобів.

Як провести реєстрацію РРО в податкових органах

РРО обов’язково слід обов’язково зареєструвати там, де безпосередньо веде діяльність компанія. Якщо мова йде про приватного підприємця, то апарат реєструється за місцем проживання, а для юридичних осіб – за юридичною адресою компанії.

Що стосується різних філій підприємства, які прийняті на податковий облік у місцевих органах і платять податки на прибуток самостійно, то їх реєструють в РРО за місцем реєстрації конкретних філій. Щоб реєстрація РРО було здійснено максимально швидко, слід обов’язково надати документацію відповідно до Порядку реєстрації.

Після того, як документи проходять перевірку, представники податкових органів повинні за два дні прийняти рішення щодо реєстрації РРО. Якщо немає проблем з документами, то інспектор видає довідки (два примірники). Один з них отримує безпосередньо підприємець, а другий буде зберігатися у податкового інспектора.

Після того, як довідка видається підприємцю на руки, протягом п’яти робочих днів апарат необхідно опломбувати в спеціальному центрі сервісного обслуговування, внести фіскальний номер до відповідних баз і перевести апарат в робочий режим. Якщо вказівки за п’ять робочих днів не будуть виконані, то довідка виявиться недійсною.

Як вести книгу обліку всіх розрахунків

Книгу обліку розрахункових операцій так само, як і РРО, необхідно зареєструвати за місцем знаходження компанії. Якщо мова йде про філії, то вони можуть реєструватися за своїми юридичними адресами.

Перед тим, як подати на реєстрацію книгу, слід обов’язково заповнити її титульну сторінку, проставити номери на всіх аркушах і зашнурувати її так, щоб шнурівка була неможлива.

Для цього на тому місці, де протягнуть шнур, наклеюється невеликий шматок паперу і скріплюється спеціальна печатка. Її відбиток повинен обов’язково перебувати на папері і на внутрішній обкладинці.

Необхідно написати письмову заяву в довільній формі і подати реєстраційне свідоцтво. Після реєстрації книга отримує свій фіскальний номер. Реєстрацію книги буде підтверджувати довідка, яку видає податковий інспектор. Один примірник довідки залишається у власника підприємства, а другий буде залишатися у податкового інспектора. Він же і заповнює реквізити на титульній сторінці книги.

Після виконання всіх вищевказаних дій реєстрація РРО вважається завершеною.

Чому слід звернутися до фахівців?

Професіонали можуть забезпечити компанії наступне:

  • Збір всієї необхідної документації для того, щоб зареєструвати РРО.
  • Повний супровід реєстрації РРО в податкових органах.
  • Документальний облік розрахункових операцій.
  • Повний супровід опломбування РРО.
  • Взаємодія з державними органами.
  • Ведення всієї звітної документації.
  • Подачу звітної документації.
автор
Владислав