Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Бухгалтерський облік неприбуткових організацій України

01.09.2020
0 коментарів

Бухгалтерський супровід є невід’ємною частиною ведення господарської діяльності підприємства на території України. Кожен громадянин може зареєструвати власний ФОП, реалізовувати продаж товарів або надання послуг, отримувати прибуток і сплачувати податки.

Усі неприбуткові підприємства повинні вести відповідний бухгалтерський облік неприбуткових організацій України.

https://youtu.be/3_S3YkwvxR33

Що таке неприбуткова організація? Особливості

Це юридична особа, яка реєструється відповідно до прийнятого Законодавству України. Тому, кожна подібна організація веде облік і подає фінансовий звіт в податкову інстанцію. Головна мета неприбутковий компаній при веденні діяльності не спрямована на отримання прибутку.
Разом з цим, організація автоматично потрапляє в список платників податків. Зазвичай, неприбуткова організація веде бухгалтерський облік згідно зі стандартною інструкцією, загальним або спрощеним планом рахунків.

Джерела доходів неприбуткової організації

Порядок проведення фінансових операцій буде відображатися в бухобліку, який регламентований в Положенні стандартного бухгалтерського обліку України. Неприбуткові організації можуть отримувати доходи як виручку за продаж товарів, надання послуг або робіт, а також у вигляді інших фінансових або операційних доходів. Всі види доходів в неприбуткових компаніях розділені на кілька груп:

  • Під групу цілеспрямованого фінансування підлягають грошові кошти, отримані на забезпечення фінансами певні програми або організовані заходи. Відповідне покриття витрат даного івенту також входить в цю групу. До подібних доходів будуть ставитися гуманітарна або благодійна допомога, субсидія, дотація, членські чи цільові внесок.
  • До групи нецільового фінансування можна віднести грошовий кошти або майно, які приходять на рахунок без будь-якої певної мети і умов на їх використання. Нецільове фінансування в офіційному положенні про бухгалтерський облік – це дебіторська заборгованість з одночасним зарахуванням доходу.
  • Дохід в пасивній формі включає нараховані відсотки, дивіденди, компенсації за страховками або відшкодування, роялті. Однак, існують деякі нюанси по визнанню подібного доходу.
  • Інший дохід становить групу доходів, отриманих від продажу товарів або послуг, які спрямовані на реалізацію ідейної сторони підприємства. Саме для здійснення даних цілей і створюється компанія. Це може бути дохід у разі оренди майна, продажем залишкових запасів або від курсової різниці.

Обліку витрат: основні правила

Бухгалтерський облік в неприбуткових організаціях України в Києві складається з етапів розрахунків і фіксації витрат. Основними пунктами вважаються:

  • Відображення витрат одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов’язань;
  • Витрати призводять до зменшення власного капіталу, з умовою достовірної оцінки майбутніх витрат;
  • Витрати, які вплинули на отримання доходу;
  • Витрати, зазначені в періоді безпосереднього їх здійснення;
  • Отримання вигоди з економічного боку в НЕ звітний період.

Компанія «Зроблено» гарантує грамотне ведення бухгалтерського обліку неприбуткових підприємств в Києві, з урахуванням правил офіційного Положення. Команда фахівців надає професійні послуги і якісно проводить фінансові операції. «Зроблено» забезпечує вирішення питань за короткий період часу, повну конфіденційність і кваліфікований бухгалтерський облік.

автор
Владислав