Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Бухгалтерський облік неприбуткових організацій України

01.09.2020
0 коментарів

Бухгалтерський супровід є невід’ємною частиною ведення господарської діяльності підприємства на території України. Кожен громадянин може зареєструвати власний ФОП, реалізовувати продаж товарів або надання послуг, отримувати прибуток і сплачувати податки.

Усі неприбуткові підприємства повинні вести відповідний бухгалтерський облік неприбуткових організацій України.

Що таке неприбуткова організація? Особливості

Це юридична особа, яка реєструється відповідно до прийнятого Законодавству України. Тому, кожна подібна організація веде облік і подає фінансовий звіт в податкову інстанцію. Головна мета неприбутковий компаній при веденні діяльності не спрямована на отримання прибутку.
Разом з цим, організація автоматично потрапляє в список платників податків. Зазвичай, неприбуткова організація веде бухгалтерський облік згідно зі стандартною інструкцією, загальним або спрощеним планом рахунків.

Джерела доходів неприбуткової організації

Порядок проведення фінансових операцій буде відображатися в бухобліку, який регламентований в Положенні стандартного бухгалтерського обліку України. Неприбуткові організації можуть отримувати доходи як виручку за продаж товарів, надання послуг або робіт, а також у вигляді інших фінансових або операційних доходів. Всі види доходів в неприбуткових компаніях розділені на кілька груп:

  • Під групу цілеспрямованого фінансування підлягають грошові кошти, отримані на забезпечення фінансами певні програми або організовані заходи. Відповідне покриття витрат даного івенту також входить в цю групу. До подібних доходів будуть ставитися гуманітарна або благодійна допомога, субсидія, дотація, членські чи цільові внесок.
  • До групи нецільового фінансування можна віднести грошовий кошти або майно, які приходять на рахунок без будь-якої певної мети і умов на їх використання. Нецільове фінансування в офіційному положенні про бухгалтерський облік – це дебіторська заборгованість з одночасним зарахуванням доходу.
  • Дохід в пасивній формі включає нараховані відсотки, дивіденди, компенсації за страховками або відшкодування, роялті. Однак, існують деякі нюанси по визнанню подібного доходу.
  • Інший дохід становить групу доходів, отриманих від продажу товарів або послуг, які спрямовані на реалізацію ідейної сторони підприємства. Саме для здійснення даних цілей і створюється компанія. Це може бути дохід у разі оренди майна, продажем залишкових запасів або від курсової різниці.

Обліку витрат: основні правила

Бухгалтерський облік в неприбуткових організаціях України в Києві складається з етапів розрахунків і фіксації витрат. Основними пунктами вважаються:

  • Відображення витрат одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов’язань;
  • Витрати призводять до зменшення власного капіталу, з умовою достовірної оцінки майбутніх витрат;
  • Витрати, які вплинули на отримання доходу;
  • Витрати, зазначені в періоді безпосереднього їх здійснення;
  • Отримання вигоди з економічного боку в НЕ звітний період.

Компанія «Зроблено» гарантує грамотне ведення бухгалтерського обліку неприбуткових підприємств в Києві, з урахуванням правил офіційного Положення. Команда фахівців надає професійні послуги і якісно проводить фінансові операції. «Зроблено» забезпечує вирішення питань за короткий період часу, повну конфіденційність і кваліфікований бухгалтерський облік.

автор
Владислав