Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Єдиний податок 2021 в Україні

29.10.2020
0 коментарів

У 2021 році в систему українського оподаткування були внесені певні зміни, за якими приватні підприємці та організації вносять оплату за єдиним податком. Дані зміни увійшли в силу за рахунок того, що в країні були збільшені мінімальний прожитковий мінімум і зарплата.

Групи єдиного податку 2021 Головні критерії та ставка податку Ставка єдиного податку Терміни сплати єдиного податку
1 Дохід підприємства становить менше 100 тис грн за рік. ФОП не має найманих працівників. Ставка становить до 10% прожиткового мінімуму. Звітні дані надаються в податкову один раз в кінці фінансового року (протягом 60 днів). Необхідність авансового внеску і сплата податку до 20 числа поточного місяця. Наприклад ОД за грудень сплачується не пізніше 20 грудня.
2 Дохід підприємства становить до 4 млн 120 218 тис грн на рік. Найманих працівників менше 10 осіб. Здесь ставка НДС может быть 3% или 5%. Отчетность предоставляется за каждый квартал на протяжении сорока дней. Необхідність авансового внеску і сплата податку до 20 числа поточного місяця. Наприклад ОД за грудень сплачується не пізніше 20 грудня.
3 Дохід підприємства становить до 6,5 млн грн на рік. Кількість найманих працівників не визначається і може бути яким завгодно. Тут ставка ПДВ може бути 3% або 5%. Звітність надається за кожен квартал протягом сорока днів. Терміни сплати єдиного податку 3 група 10 днів після подачі деклараційного заяви за квартальний період.

 

ЄП оплачується суб’єктами господарської діяльності, наприклад юрособами або фізособами, до яких застосована спрощена схема оподаткування. Також дані суб’єкти називають єдинниками. ЄП замінює цілу систему податків і дає можливість кращому розвитку малого і середнього бізнесу.

При цьому, особи, що не є резидентами країни, не потрапляють в групу дії схеми єдиного оподаткування.

Єдиний податок 1 група

Реєстрація в першу групу проходить через попередню подачу заяви в якій також уточнюється, що на ФОП буде поширюватися система спрощеного оподаткування. Щоб стати учасником першої групи необхідно відповідати вимогам по роду діяльності. Якщо в заяві вказати ту діяльність, яку не передбачає перша група, обкладення єдиним податком буде неможливо і такого підприємця не зареєструють.

Що стосується ліміту дохідних коштів, їх також враховують при внесенні до реєстру. Максимальний показник для першої групи прирівнюється до 1 мільйону гривень на рік, починаючи з поточного 2021 го, якщо раніше ця сума була 300 тис грн. Новий ліміт вступив в силу з квітня.

Рід діяльності єдиний податок 1 група 2021 в основному пов’язаний з продажами, це можуть бути магазини, а також місця на ринку. При цьому є обмеження по роду діяльності, які більш детально розписані в законодавстві про ЄП.

Єдиний податок 2 група

Єдиний податок 2 група 2021 має на увазі посередницьку діяльність – торгівлю, це і магазини й ринки та торгівля в мережі інтернет, також це ресторації і господарства, фудкорти, побутові послуги різного роду, виробництво товарів і послуг фріланс. У цю групу входить і здача будь-якої нерухомості в оренду. Представники податкової служби надають даній групі осіб список дозвільної діяльності.

При цьому 2 група не може займатися продажем дорогоцінних металів, ювелірних виробів. Єдиний податок 2 група скільки платити реєструє КВЕД а також їх кількість. Дана структура має на увазі не більше 10 найманих робітників. Підприємці, які планують рід діяльність такого характеру, не можуть відноситься до 2 групи:

  • посередники в сфері житла, продажів і надання послуг
  • поставки та виробництво ювелірки

Ці особи вже відносять до третьої групи платників єдиного податку та сплачують ставку 5%.

Єдиний податок 3 група

Третя група платників податків не має фіксованої суми внеску це фізособи і тільки вони. Тут все залежить безпосередньо від того доходу, який отримує підприємство і обчислюється з урахуванням ставки єдиного податку. Наймані працівники даної групи – не більше 20. Якщо підприємець не отримує доходу, то і податок він платити не буде. Третя група єдиного податку виконує певні вимоги до діяльності. Це виробництво, а також підприємства з виготовлення і продажу коштовностей, каменів та іншого.

4 група єдиного податку

Якщо мова йде про організації які виробляють сільгосп послуги та продукцію, то ці особи належать до 4 групі оподаткування, ось кілька пунктів яким вони повинні відповідати:

  • Фермерське господарство можуть вести тільки люди, які входять до складу сім’ї підприємця.
  • Вони не можуть використовувати найману працю.
  • Місце фактичної податкової адреси є і місцем діяльності підприємця.

Платники будь-якої групи виконують всі умови своєї діяльності суворо відповідно до законодавства і тільки в грошовому еквіваленті.

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *