Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що таке ПДВ?

03.12.2020
0 коментарів

Під час підприємницької діяльності ви будете досить часто зустрічатися з таким поняттям як ПДВ. Для деяких це поняття виявиться знайомим, але будуть і ті, хто зіткнеться з ним вперше. Про те, що таке ПДВ, як з ним працювати і чому він такий важливий для підприємців, ми розповімо далі в матеріалі.

Що таке ПДВ і для чого він потрібен?

Податок на додану вартість – непрямий податок, який включається в вартість товарів і продуктів. Його оплачує покупець, коли робить покупку, але перерахування в бюджет виробляє продавець. ПДВ в Україні у 2021 році становить 20%, але водночас ПДВ на експорт – нульовий. Такий хід дозволяє уникнути подвійного оподаткування, і податок на додану вартість сплачується тільки в країні призначення. ПДВ на лікарські та медичні препарати нараховується окремо і становить 7%.как рассчитать налог на прибыль

Купуючи товар в магазині, ми оплачуємо ПДВ разом з вартістю. Магазин своєю чергою зобов’язаний виплатити в бюджет суму отриманого від покупця ПДВ. Але раніше, магазин вже закупив товар у виробника і також оплатив цей податок. Тобто, сума ПДВ, сплачена магазином, відноситься в його податковий кредит, і її зобов’язані повернути з бюджету. Але товар вже був проданий, де в вартості була закладена нова сума податку. З цього моменту магазин зобов’язаний заплатити в бюджет податок на додану вартість з перепродажу, що своєю чергою є податковим зобов’язанням. У тому випадку, якщо сума кредиту перевищує суму зобов’язання, магазин має право відшкодувати ПДВ з бюджету.

На що не поширюється ПДВ в Україні?

ПДВ в Україні не поширюється на товари, які не є об’єктами оподаткування, а також аналогічних операцій. В цілому, це були всі ключові аспекти, які слід знати про ПДВ в Україні. Але якщо ви хочете отримати більш детальну інформацію про це, радимо проконсультуватися з фахівцями сервісу «Зроблено».

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *