Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Що таке ЄСВ? Ставка ЄСВ в Україні в 2021

29.10.2020
0 коментарів

ЄСВ – це порядок, який передбачає правила внесення податків. У 2021 році дана система була піддана певним змінам, вони увійшли в силу з вересня місяця 2021 року. Дана абревіатура звучить як єдиний соціальний внесок 2021. Розберемося в чому ж саме полягає його призначення?

Сплата ЄСВ у 2021 році, в Україні

За спеціальним законом, який позначений в податковому кодексі України, є пункт, який вказує про внесок на загальне державне страхування. Також дану політику називають Закон про єдиний соцвнесок. Це положення передбачає регулювання правових та організаційних моментів в роботі системи, які забезпечують збір та облікові дані ЄСВ для нарахування до фонду соціального державного страхування. А також політика даного питання полягає в рішенні збору даного платежу і правил щодо ведення його звітності.

Головні розподілу цього закону полягають в тому, що ЄСВ – це консолідована сума. Її збирають відповідно до правил, які також враховують передбачені законодавством нововведення. Збір є обов’язковим і належить перерахуванню на державний рахунок страхових гарантій.

Оскільки даний платіж це регулярне нарахування, метою його є захист населення в разі будь-яких події, прописаних в законодавстві. Вони можуть надати ті чи інші права для осіб, які беруть участь в угоді на надання послуг по страхових виплатах. Залежно від чинного виду соціального страхування буде оплачуватися і регулярний збір.

Сума ЄСВ 2021

Всі підприємці, які перебувають на системі оподаткування єдиний податок або на загальному оподаткуванні, піддаються стягненню ЄСВ. Оновлені умови вступили в силу з 1 вересня 2021 року. Оплата здійснюється в сумі фіксованого платежу розміром 1100 грн за один поточний місяць. Не обкладаються такі верстви населення як:

  • пенсіонери
  • люди з інвалідністю
  • соціально незахищені верстви населення

Не залежно від того, до якої групи підприємництва відноситься підприємство або фізична особа, оплата ЄСВ становить фіксовану суму. При цьому ставка єдиного податку для підприємств, які відрізняються приналежністю до груп, різна.

Якщо розглядати розміри ставок поквартально, то отримуємо певну схему для різних груп підприємств. Сума внесків варіюється і залежить від початкової ставки. Наприклад якщо вона нульова, за березень, то за перший квартал по звітності підприємство платить близько 2000 грн.

Термін сплати ЄСВ в 2021

За всіма прописаним форматами прострочувати сплати цих внесків не рекомендується, оскільки система ЄСВ тісно пов’язана з оподаткуванням і кожен підприємець отримує детальну інструкцію про те, яким чином повинні відбуватися оплати і в які конкретні терміни платіж буде вважатися своєчасним.

Квартал Крайній термін оплати по ЄСВ Умови оплати (відносяться до всіх кварталах)
перший квартал 19.04 (дата вважається включно) ЄСВ проводиться як збір навіть якщо діяльність підприємства була зупинена з яких-небудь причин.

Квартал Крайній термін оплати по ЄСВ Умови оплати (відносяться до всіх кварталів)
Перший квартал 19.04 (дата вважається включно) ЄСВ проводиться як збір навіть якщо діяльність підприємства була зупинена з яких-небудь причин.
Другий

квартал

19.07 (дата вважається включно) Оплата здійснюється починаючи з місяця реєстрації ФОП
Третій

квартал

19.10 (дата вважається включно) Навіть якщо реєстрація була проведена з середини поточного кварталу, сплачувати єдиний соціальний внесок необхідно з місяця зарахування в ЄДР
Четвертий

квартал

19.01 (дата вважається включно) Деякі підприємці (згадувалося вище) звільняються від сплати збору ЄСВ

 

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *