Замовити дзвінок
Дякую за звернення
Очікуйте дзвінка

Передзвонимо якомога швидше та обговоримо деталі

Акцизний податок в Україна 2021

17.11.2020
0 коментарів

Напевно ви нерідко стикалися з такими поняттями як «акцизний податок» або просто «акцизи», але через відсутність інформації про ці речі не мали чіткого уявлення про них. І якщо ви все ще бажаєте розібратися в усьому, радимо дочитати цей матеріал до кінця.

Що таке акцизний збір (акцизний податок в Україні)?

Акцизи – це різновид непрямих податків на товари і послуги, які включаються в основний тариф. На відміну від податку на додану вартість, вони мають деякі обмеження по видам і групам. До товарів, на які діє акцизний податок в Україні, відноситься алкоголь, етиловий спирт, легкові автомобілі та мотоцикли, тютюн і його замінники, етиловий спирт, нафтопродукти і багато іншого.

Якщо говорити про об’єкти оподаткування, то до них відносять окремі категорії операцій, а саме:

Реалізація підакцизних товарів, вироблених в Україні

  • Ввезення подібної продукції на територію України
  • Передача підакцизної продукції для власного споживання, промислової переробки, а також здійснення внесків в свій капітал
  • Продаж, обмін або інші способи відчуження цінних паперів, які передбачають перехід права власності на цінні папери та операції з деривативами. Сюди не входять операції, що здійснюються на міжбанківському ринку деривативів.

Також, це реалізація підакцизних товарів з конфіскату, товарів, визнаних безхазяйними, а також товарами, за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання. Також сюди входять товари, які за правом успадкування чи інших законних підставах переходять у власність держави.

Важливо розуміти, що ставка акцизного податку не є єдиною для всіх категорій продуктів, і встановлюються відповідно до визначень Податкового Кодексу.акцизные товары

Хто є платником акцизного податку?

Податковим Кодексом передбачено відразу кілька категорій осіб, які зобов’язані сплачувати податок. Ми ж зазначимо найосновніші.

В першу чергу, це особи, які займаються виробництвом підакцизних товарів на території України. Також, це особи-суб’єкти господарювання, які ввозять ці ж товари на митну територію країни. Крім цього, підакцизний податок зобов’язані платити і фізичні особи, які займаються ввезенням підакцизних товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню.

Існує ще безліч аспектів, що стосуються акцизного податку в Україні в 2021 році. Якщо ви не впевнені в тих джерелах, якими користувалися раніше, і вважаєте за потрібне отримати консультацію від фахівців, ви прийшли точно за адресою. Сервіс «Зроблено» готовий надати послуги першокласних бухгалтерів з багатим досвідом роботи і виконання завдань будь-якої складності. Вони проконсультують вас і дадуть відповідь на всі ваші запитання.

 

автор

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *