Адміністрування ПДВ

Електронне адміністрування ПДВ працює відповідно до податкового кодексу. Вона організована на центральному рівні УКРІНФОРМ і дозволяє забезпечувати автоматичний облік наступних аспектів:
  • сума податків, які містяться в податкових накладних, які видають або отримує підприємство і які пройшли попередню реєстрацію в ЄРПН, а також їх розрахунки й наступні коригування;
  • сума всіх податків, які вносить платник податків, коли ввозить товари на територію країни;
  • сума, яка вноситься на грошовий рахунок і сума коштів, які залишаються на рахунку в системі адміністрування ПДВ;
  • сумарні податки, на які зареєстровані податкові накладні в єдиній системі.
Система електронного адміністрування не призначена для того, щоб вносити кардинальні зміни в принципи, за якими стягується ПДВ, які затверджуються Податковим кодексом.

Переваги електронного адміністрування ПДВ

Найголовнішим плюсом даної системи є той факт, що неможливо довільно визнати або не визнати дійсність податкових накладних, які отримує платник податків. Тепер все податкові подаються виключно в електронному вигляді. У процесі реєстрації накладної перевірка правильності заповнення всіх реквізитів здійснюється автоматично. Тому накладна не може бути анульована за формальними ознаками. Декларація з ПДВ буде обов'язково прийнята при правильному заповненні. До того ж, податкові кредити тепер можуть підкріплюватися реальними фінансовими засобами, які знаходяться на спеціальних рахунках платників податків.

Як подавати податкову звітність

З першого кварталу 2015 року всі платники податків повинні подавати всі дані виключно в електронному вигляді, а також дотримуватися умов реєстрації електронного підпису в тому порядку, який визначає законодавство. Таким чином, для того, щоб забезпечити роботу з електронним підписом, необхідно отримати всі посилені сертифікати для відкритих ключів. Для цього попередньо слід пройти акредитацію в спеціальному сертифікаційному центрі. Ті платники ПДВ, які в цей час складають податкову звітність в електронному вигляді і попередньо отримали ключ, можуть використовувати його на постійній основі. Кошти перераховуються до бюджету з використанням електронного адміністрування і відповідно до реєстрів, який формується в ДФС на автоматичній основі за тими даними, які надають платнику податків в своїх деклараціях. Термін подання податкової звітності - не більше трьох робочих днів до закінчення терміну сплати податків. Перерахування податкової суми в бюджет або на спеціальний рахунок з електронних рахунків Казначейство здійснює не пізніше, ніж за день до закінчення терміну сплати зобов'язань. Якщо платник податків з якоїсь причини не вніс кошти на електронний рахунок в установлений строк, то сплата податків здійснюється в межах залишку тих коштів, які залишилися на рахунку. Чому варто звернутися за послугою адміністрування ПДВ Фахівці допоможуть компаніям подати звіт по системі адміністрування ПДВ. Звернувшись до них, клієнт може отримати:
  • якісний розрахунок ПДВ і бухгалтерський облік ПДВ-проводки;
  • відсутність необхідності витрачати час на те, щоб розбиратися з особливостями даної системи;
  • гарантованої заповнені і подані в строк звітні документи;
  • відсутність необхідності купувати дороге програмної забезпечення;
  • відсутність необхідності наймати бухгалтера в штат (особливо актуально для маленьких компаній).
Прес-центр