Адміністрування ПДВ
Електронне адміністрування ПДВ працює відповідно до податкового кодексу. Вона організована на центральному рівні УКРІНФОРМ і дозволяє забезпечувати автоматичний облік наступних аспектів:
- сума податків, які містяться в податкових накладних, які видають або отримує підприємство і які пройшли попередню реєстрацію в ЄРПН, а також їх розрахунки й наступні коригування;
- сума всіх податків, які вносить платник податків, коли ввозить товари на територію країни;
- сума, яка вноситься на грошовий рахунок і сума коштів, які залишаються на рахунку в системі адміністрування ПДВ;
- сумарні податки, на які зареєстровані податкові накладні в єдиній системі.
Система електронного адміністрування не призначена для того, щоб вносити кардинальні зміни в принципи, за якими стягується ПДВ, які затверджуються Податковим кодексом.
Переваги електронного адміністрування ПДВ
Найголовнішим плюсом даної системи є той факт, що неможливо довільно визнати або не визнати дійсність податкових накладних, які отримує платник податків.
Тепер все податкові подаються виключно в електронному вигляді. У процесі реєстрації накладної перевірка правильності заповнення всіх реквізитів здійснюється автоматично. Тому накладна не може бути анульована за формальними ознаками. Декларація з ПДВ буде обов’язково прийнята при правильному заповненні.
До того ж, податкові кредити тепер можуть підкріплюватися реальними фінансовими засобами, які знаходяться на спеціальних рахунках платників податків.
Як подавати податкову звітність
З першого кварталу 2015 року всі платники податків повинні подавати всі дані виключно в електронному вигляді, а також дотримуватися умов реєстрації електронного підпису в тому порядку, який визначає законодавство.
Таким чином, для того, щоб забезпечити роботу з електронним підписом, необхідно отримати всі посилені сертифікати для відкритих ключів. Для цього попередньо слід пройти акредитацію в спеціальному сертифікаційному центрі.
Ті платники ПДВ, які в цей час складають податкову звітність в електронному вигляді і попередньо отримали ключ, можуть використовувати його на постійній основі.
Кошти перераховуються до бюджету з використанням електронного адміністрування і відповідно до реєстрів, який формується в ДФС на автоматичній основі за тими даними, які надають платнику податків в своїх деклараціях. Термін подання податкової звітності – не більше трьох робочих днів до закінчення терміну сплати податків.
Перерахування податкової суми в бюджет або на спеціальний рахунок з електронних рахунків Казначейство здійснює не пізніше, ніж за день до закінчення терміну сплати зобов’язань.
Якщо платник податків з якоїсь причини не вніс кошти на електронний рахунок в установлений строк, то сплата податків здійснюється в межах залишку тих коштів, які залишилися на рахунку.
Чому варто звернутися за послугою адміністрування ПДВ
Фахівці допоможуть компаніям подати звіт по системі адміністрування ПДВ. Звернувшись до них, клієнт може отримати:
-
- якісний розрахунок ПДВ і бухгалтерський облік ПДВ-проводки;
- відсутність необхідності витрачати час на те, щоб розбиратися з особливостями даної системи;
- гарантованої заповнені і подані в строк звітні документи;
- відсутність необхідності купувати дороге програмної забезпечення;
- відсутність необхідності наймати бухгалтера в штат (особливо актуально для маленьких компаній).